Powrót

Maria D. L., Tadeusz R., oraz Zbigniew M. i Henryk S. usłyszeli zarzuty za Pastewnik

Październik 10, 2018

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska potwierdziła, że była burmistrz Przeworska Maria D. L., były dzierżawca Zajazdu Skansen Pastwenik Zbigniew M., oraz były dyrektor MOSIRu w Przeworsku Tadeusz R. i były pracownik MOSIRU Henryk S. usłyszeli zarzuty za przekręty dotyczące Pastewnika. 

Zbigniew M. jako dzierżawca Zajazdu Skansen Pastewnik miał od marca 2010 roku do lutego 2012 roku w Przeworsku działając w celu uzyskania korzyści majątkowej doprowadzić Gminę Miejską Przeworsk do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 205 760 zł 80 gr. W taki sposób, że wprowadził w błąd pracowników Urzędu Gminy Miejskiej Przeworsk przedkładając kosztorysy powykonawcze z różnych dat, dotyczące różnych robót (budowlanych i modernizacyjnych) na obiekcie Pastewnik, wraz z fakturami VAT, a także posługując się poświadczającymi nieprawdę protokołami z odbioru robót budowlanych na Pastewniku podpisywanymi przez Zbigniewa M., Tadeusza R. i Henryka S. Miało się to przyczynić do uzyskania zwrotu poniesionych kosztów na modernizację  Pastewnika, mimo że Zbigniew M., takich kosztów nie poniósł w przedstawianym czasie. ( Zbigniew M. jest podejrzany z art. 286 paragraf 1, 294 paragraf 1, 271 paragraf 3, 11 paragraf 2 i artykułu 12 Kodeksu karnego).

Przestępstwo popełnione przez Henryka S. polega na tym, że poświadczył nieprawdę w siedmiu protokołach z odbioru końcowego robót budowlanych  na zajeździe Pastewnik. Tym samym udzielił pomocy Zbigniewowi M., działającemu w celu uzyskania korzyści majątkowej i pomógł doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Gminy Miejskiej Przeworsk tj. kwotą  205 760 zł 80 gr,  co umożliwiło Zbigniewowi M., uchylenie się od płacenia zaległego czynszu na poczet robót, wykonanych w zajeździe kilka lat wcześniej. (Henryk S. jest podejrzany z art. 271 paragraf 3, 18 paragraf 3, 286 paragraf 1, 294 paragraf 1, 11paragraf 1 , oraz 12 paragraf 2 Kodeksu Karnego ).


Maria D. L.  usłyszała zarzut,  że w dn. 16.02.2016 pełniąc funkcję burmistrza miasta Przeworsk, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez Zbigniewa M. przekroczyła uprawnienia w ten sposób, że wbrew przepisom umorzyła wierzytelności w kwocie 21 724 79 zł z tytułu odsetek od nieterminowych płatności, czym działała na szkodę Gminy Miejskiej Przeworsk ( Maria D. L. jest podejrzana z art. 231 paragraf 2 Kodeksu Karnego).


Tadeusz R. pełniąc funkcję dyrektora MOSIRU przekroczył swoje uprawnienia, podpisując ze Zbigniewem M. porozumienia dotyczące wzajemnych rozliczeń faktur za wykonywanie prac budowlanych i modernizacyjnych na Pastewniku na kwotę 205 760, 80 zł, zaległego czynszu na kwotę 206 030, 50 zł, oraz ustawowych odsetek w kwocie 18 450, 44 zł  pomimo, że nie posiadał uprawień do podpisywania takich dokumentów. Ponadto Tadeusz R. dokonał sprawdzenia dokumentów i zatwierdził do wypłaty na firmę Zbigniewa M. 205 760, 80 zł, oraz udzielił pomocy Zbigniewowi M. we wprowadzeniu w błąd pracowników Gminy Miejskiej Przeworsk, co w konsekwencji skutkowało niekorzystnym rozporządzeniem mienia w wysokości 205 760, 80 zł przez tę gminę. Drugi zarzut dotyczy tego, ze Tadeusz R. niedopełniał swoich obowiązków i dopuścił do użytku kocioł w Pastewniku bez wymaganych dokumentów z instytucji zajmującej się dozorem technicznym. (Tadeusz R. jest podejrzany z art. 231 paragraf 2, 271 paragraf 3, 18 paragraf 3, 286 paragraf 1, 294 paragraf 1, 11 paragraf 2 oraz 12, 321 paragraf 1 Kodeksu Karnego, 66 ustawy o dozorze technicznym).


BO
 


46 myśli na temat “Maria D. L., Tadeusz R., oraz Zbigniew M. i Henryk S. usłyszeli zarzuty za Pastewnik”

 1. maks pisze:

  Co to 21 724 79 zł ? 2 miliony z hakiem?

 2. Tadeusz pisze:

  Zaczęło się i w Przeworsku, chociaż każdy wiedział, że tam były przekręty.

  Poszukajcie więcej w MOSIRZE. Kto wykonuje roboty, gdzie podziały się narzędzia, jak rozliczani są pracownicy, PIP dawno tam powinien zaglądnać.

 3. Dariusz pisze:

  Znów się pastwią nad byłą Panią burmistrz, której jedynym błędem było to, że po objęciu stanowiska nie pożegnała się z kilkoma osobami pracującymi w Urzędzie i jednostkach podległych. Zabrakło jej doświadczenia w pracy w samorządzie, a te kilka osób, które dziś grają główne skrzypce w Urzędzie to wykorzystało.

 4. Ania pisze:

  A gdzie są ci radni, którzy wówczas zasiadali w radzie miasta, a zwłaszcza w komisji rewizyjnej

 5. Janek pisze:

  Henryk S. to chodzi o tego przedsiębiorcę który zwinął już firmę obok DISPOLU i powstał tam sklep z kosiarkami?

 6. Leszek pisze:

  Tak to ten

   

   

   

   

 7. katryna pisze:

  Czy na plakatach i ulotkach można zameszczać herb miasta?

 8. Zenek pisze:

  A gdzie Dariusz Ł. nasz zastępca Pani burmistrz to jest dopiero interesiasz !!! Dom bez kredytu wakacje od wykonawców itp.

 9. Maria pisze:

  Żaden z kandydatów na burmistrza Przeworska nie jest doskonały i dlatego nie ma faworyta. A jak już człowiekowi uda się coś w życiu osiągnąć to zaraz z niego się robi przestępcę i złodzieja. Już wolę tego Pana Ł. niż Pana T.K., który z kolei boi się brać kredyty i jest taki sztywny i sztuczny, że aż odpychający.

 10. Janek pisze:

  Jestem ciekaw czy w postępowaniu sądowym te zarzuty zostaną utrzymane, czy to może tylko gra wyborcza. Co by nie powiedzieć o wcześniejszym dzierżawcy Pastewnika to na pewno to że można u niego było dobrze zjeść i coś się działo w zajeździe. Teraz ludzi tam nie ma, jedzenie jak z kateringu normalnie szkoda.

 11. anna pisze:

  Masz rację jeśli Przeworsk ma się rozwijać w najbliższych latach potrzebuje włodarza, który będzie miał poparcie w Warszawie. Wiadomo, że scena polityczna w Polsce w najbliższym czasie bardzo się nie zmieni, dlatego musimy głosować na któregoś z dwóch kontrkandydatów obecnego burmistrza.

 12. Stanisłąw pisze:

  Jak patrzę na banery jednego z kandydatów to dokonałbym zmiany z dobry gospodarz na dobry polityk. Dobry gospodatrz dwa razy ogląda każdą wydaną złotówkę. Tymczasem większość inwestycji w mieście została wykonana w roku wyborczym, gdy ceny usług firm budowlanych są co najmniej 30% wyższe niż rok wcześniej. Przecież można było to zrobić szybciej, a zarazem taniej lub po prostu lepiej. No tak ale nie byłoby pijaru. Tymczasem robi się na szybko a potem wiecznie trezba to wszystko poprawiać i remontować.

 13. Leszek pisze:

  U nas na Benbenka wprawdzie polozyli asfalt ale cienka wartswe bez podbudowy. Już trzeba remontować ten wczesniejszy odcinek. Nie to co na Warzywnej tam wiele lat bedzie super się trzymac nawierzchnia. Dziwię sie tylko ze z-ca sobie na ul. uroczej nie zrobil asfaltu bo jak wyjdzie Tomek to mu predko tam nie zrobi drogi.

 14. Adamio pisze:

  Dziś  radny Maciej wspolnie z kandydatem z osiedla za stacją zorganizowali kolejna wyborcza pielgrzymke tym razem z darmowym obiadem. SZkoda ze te wybory nie sa jutro bo juz nie moge sie doczekac kiedy skonczy sie ta farsa z cukierkami, dlugopisami, pielgrzymkami, miarkami czy płotkami. 

 15. Tadeusz pisze:

  Chyba co s nie tak bo na Konopnickiej nie widziałem zadnych plakatow o pielgrzymce

 16. Kolo pisze:

  Na Chruściela były afisze i zaproszenia w skrzynkach

 17. Krystyna pisze:

  na konopnickiej zadnych zaproszen nie było pewnie wyjazd byl dla blizej wtajemniczonych

 18. John Rambo pisze:

  Biedna ta nieudolna była burmistrz Maria D.L, tak sobie strzelić w kolano powołując największego złodzieja i krętacza jakich mało na zastępce – teraz spija skutki tego. A Dariusz Ł. podobnie jak w Jaworniku czysty jak łza, siedzi i zwija się ze śmiechu. Człowiek ten kandydatek na burmitrza 16 tys. miasta? Kpina ! Gość który trzymał się sukienki Jego Eminencji J. Michalika, wrzucony do Przemyśla teraz szuka pomocy u przeworszczan? Bo w Przemyślu spalony jest jak jego czarny charakter. Strach pomyśleć jak sprzedałby to miasto, wrzuając na stanowiska w urzędzie pozostałą swoją rodzine ! Won dziadu !

  P.S. A Pan Kojder niech uczy od obecnego włodarza i przygląda przez następne 10 lat, jak się powinno prowadzić gospodarkę miasta. Od razu Rzymu nie zbudowano. Popatrzecie na dokonania burmistrza przez 4 lata a propozycje pzoostałych kandydatów – żenujące zapowiedzi.

  Przeworszczanie nie dajcie się przekonać człowiekowi który nocami bije konia – na szachownicy lub złodziejowi i krętaczowi z os. Benbenka !

  Ciao !

 19. Kolo pisze:

  Widzę że ta kampania juz weszła w fazę obrzucania się błotem. Do piszących takie posty pamiętajcie to działa dokładnie odwrotnie niz się spodziewacia. Obecny burmistrz tez do świętych nie należy. Jego dokonania to niestety tylko ostatni rok i to kiełbasa przedwyborcza. Rodzinny swoich przyjaciół też zatrudnia wystarczy popatrzec np. na szkołę nr 2

 20. Slawek pisze:

  A Panią Lichtarską zostawiłbym w spokoju. Kobieta to uczciwa i nie jednemu naprawde pomogła. Bez doświadczenia weszła do przeworskiej polityki, która ją dosłownie na koniec zgnoiła

 21. janek pisze:

  Obecny burmistrz wstydzi się już swojej mamuszki PO?Jakoś nie przyznaje się dziwnie do swojego kamrata Krzysia,którego społeczność nie wybierze już nawet na sołtysa.Krzyś przegrywał po kolei wszystkie wybory,choć palkatami zdobił całe dachy.Zatrudniać w urzędzie konkubiny,to git?Przeworsk potrzebuje ludzi prawych jak Pan Łapa.Ćwierkają wróbelki.że odwołana Pani skarbnik pozostała na dotychczasowych poborach,ale w to trudno dać wiarę.

  1. gienek pisze:

   Janek chłopie otrzeźwiej,przetrzyj ładnie oczka rano jak wstaniesz,umyj ząbki,zrób siusiu i zacznij myśleć.Łapa to osoba dwulicowa i to wiedzą wszyscy którzy z nim współpracowali a obecnemu Panu Burmistrzowi nie dorasta do pięt i tyle w temacie.Pozdrawiam i będę się modlił zebyś wszedł na właściwą drogę 🙂

  2. Bk pisze:

   Pan Łapa prawy 🙂 hahahhahaha hehhehehehe hihihihihi hihihihihi he he he he

   1. JAREK pisze:

    Na pewno uczciwszy od obecnie panujacego burmistrza. Ciekawe dlaczego nie ujawnił oświadczenia majątkowego swojego i konkubiny. Zastanów się.

 22. zosia pisze:

  Nie na darmo gazeta odgrzewa stare kotlety(PASTEWNIK).Chodzi o to żeby zasugerować,że Pan Łapa będąc wiceburmistrzem też jest w to umoczony.Takie sugestie są potrzebne obecnemu burmistrzowi do większej ilości głosów.Ztego co wiem Pan Darek mocno protestował przeciwko dziwnym sprawom w Pastewniku,ale skutecznie został wyciszony przez kogo trzeba.Gdyby był wtedy burmistrzem nie byłoby sprawy pastewnika,bo powtarzam-to prawy człowiek.

  1. Bk pisze:

   Czyli wiedział o tych przekretach, ale nic z tym nie zrobił 🙂 To faktycznie prawy z niego czlowiek 🙂

 23. Darek pisze:

  Mieszkam na Konopnickiej i to już jest przegięcie kandydat z  PIS któryś raz z kolei oprowadza po mieszkaniach swoje koleżanki z tej partii. Ma gosc tupet i widać że pali mu się grunt pod nogami. Facet daj nam odpoczac po pracy, ja juz wiem na kogo mam glosować, nie potrzebuje twojej 4 ulotki !!!!!!!!!!!!!!

 24. Aneta pisze:

  Ale ta kampania się nerwowa robi, widzę że mięso juz zaczyna latać A wszystko to na nic. Zdecydowana większość głosujących juz wie kogo zaznaczy w niedzielę. Na szczęście w tych wyborach nie  ma często znaczenia opcja polityczna kandydata. Dlatego dajmy już na luz.

 25. Wyborca pisze:

  Witam Wszystkich korzystających z forum. W zwiażku ze zbliżającymi sie wyborami, zadałem  kilka pytań , a może nawet wykazałem błędy w programie wyborczym Pana D.Ł..  którynie jest możliwy do wykonania pod względem prawnym, organizacyjnym i finansowym. Jak głosi hasło wyborcze słucham mieszkańców mojego miasta. Czy zostałem wysłuchany – Tak zostałem wysłuchany moje uwagi wątpliwości zostały  usunięte , ja zostałem zablokowany. Czy hasło wysłuchania wyborców realizowane jest poprzez usuwanie niewygodnych pytań? . Brak słów.

  Pozdrawiam

  1. Jolka pisze:

   Proponuję zadać te pytania burmistrzowi, zobaczę jaką odpowiedz otrzymasz. Myślę, że takie jakie otrzymał Pan Kojder. Łapa przynajmniej prowadzi kampanię pozytywną a nie wyciąganie śmiesznych brudów.

   1. Wyborca pisze:

    1. Nie wiem jaką odp. otrzymał Pan Kojder.Nie spotkałem się pod programem obecnego burmistrza z żadnym pytaniem Pana Kojdra.

    2. Obecny burmistrz przedstawił realny program, aplikację na telefon to w sklepie Paly kupię.

    3. Kto porwadzi brudną kamapnie – porsze się zastanowić, chyba nie chodziła Pani na sesję i nie słyszała uszczypliwych komentarzy Pana Tomasza itp.

    4.Pod komentarzami burmistrza są pytania i są odpowiedzi, zarówno na pozytywne jak i negatywne komentarze.

    5.Kamapania wyborcza polega na przedstawieniu swoich prgramów i na rozmowie, debacie. Spotykanie się w piątkowe popołunia i prowadzenie dyskusji jak ugryźć burmistrza- dla mnie lipa.

 26. Docent pisze:

  Najlepiej proszę zapytać pana burmistrza Kisiela ile pozyskał środków unijnych na inwestycje i dlaczego się tym nie chwali. Myślę, że odpowiedz może powalić z nóg. A następna kadencja jeżeli wygra będzie jeszcze gorsza.

  1. Wyborca pisze:

   Odnawialne źródła energi  około 11 mlinów – jedno z zadań. Mieszkańcy sesja jest otwarta, jawna. Przychodząc na sesję nie byłoby dziwnych pytań itp. Ponadto moje komentarze nie faworyzują żadnego z kandydatów, oceniam to co widzę i jak mnie traktują.

   Pozdrawiam

   1. Konkretny pisze:

    Jeżeli uważasz, że pytania o wynagrodzenie Burmistrza i jego bardzo bliskiej współpracownicy (konkubiny), której podniósł wynagrodzenie o 100 procent, czyli pytania o Nasze pieniądze są dziwne to gratulacje. Widać tak nas pan Burmistrz szanuje. Jak to się mówi, morda w kubeł szaraczki i głosować na pana Kisiela.

    1. Jan pisze:

     co do głosowania ma Pan prawo wyboru, co do wynagrodzenia to są one jawne i nikt nic tam nie ukrywa. Panie kochany proszę wrocić do poprzedniej kadnecji i porównać budżet, inwestycje były zastępca miał okazję do popisu . Szukanie taniej senscacji nie ma sensu.

  2. Wyborca pisze:

   jeszcze jedna myśl. Jeżeli twierdzicie, że nie pozyskał  żadnych środków lub pozyskał ich bardzo mało – to odpowiedź jest tylko jedna nie bierze pieniędzy z uni a mimo to buduje, remontuje   :).

   Pozdrawiam

   1. Konkretny pisze:

    Oczywiście, ze swoich robi. Tylko gdyby uzyskał dotacje było by sporo więcej. A nawiasem mówiąc te inwestycje to jedna wielka fuszerka wyborcza. Byle szybko, przed wyborami. Nie wierzycie zapraszam na ul. Krzywą zobaczycie jak pięknie trawa wyrasta z asfaltu.

    1. inżynier pisze:

     byłem widziałem , i nie rozumiem wypowiedzi tam jest wszystko ok a nawet jak coś sie pojawi gwarancja wykonawcy i po sprawie:)

 27. ckwy pisze:

  Hasło wyborcze dobry gospodarz to pochodzi od tego że lubi chodzić po gospodach?

 28. Jan pisze:

  Na większości dróg (oprócz Warzywnej) położono jedynie cieniutką wartswę asfaltu. Ot zrobione, a że zaraz trzeba poprawiać, to juz będzie problem Kojdra

  1. inżynier pisze:

   Witam

   Wykonawca  zawsze ocenia warstwe wierzchnią dokonuje wyboru właściwej technologii. Poprzez zastosowanie odpowiedniej warstwy wierzchniej.  Wiem pracowałem w firmach trudniących się budową dróg. Ponadto zakładam, że miasto ma napewno długoterminową gwarancję więc napewno są dobrze zebezpieczeni i można spać spokojnie drogę widziałem i napewno wytrzyma długie lata.

 29. Marek pisze:

  Najpaskudniejsza inwestycja burmistrza to według mnie ta ceglasta kostka klinkierowa koło bazyliki. Do niczego to tam nie pasuje. Jeszcze teraz dziwnie zaczyna czarnieć i brudzić się, że nie wspomnę o nierównościach które widać nawet na zdjęcioach na FB burmistrza. Ciekaw jestem co tam się będzie działo w zimie i po zimie.

  1. inżynier pisze:

   Po Pana wypowiedzi zrobiłem wycieczkę i przyjrzałem się kostce.

   Myślę Panie Marku , że można być spokojnym po zimie kostka będzie i nic się z nią nie stanie . Tam nic nie drga nic się nie rusza solidna robota. Co do czanego nalotu taki materiał dalikatnie ciemnieje  i będzie ok.

 30. janek pisze:

  Głęboka studzienka,głęboko kopana-myślicie że wyborcy nie pamiętają tej uroczej ,przeworskiej śpiewki??

 31. Stanisław pisze:

  Ale smród na Gorliczyńskiej, Tysiąclecia i Chruściela pochodzący z oczyszczalni i pewnie zakładu przetwórstaw owoców jest nie do wytrzymania. Jak my Panie Burmistrzu mamy tu mieszkać. Jeszcze tak źle nigdy nie było.

  1. mieszkaniec pisze:

   czytałem program  burmistrza i słuchałem jego wypowiedzi na sesjach. Oczyszczania będzie zmodernizowana i to bardzo szybko więc smród zniknie. Burmstrz mówił, że nie może odrazy wyłączyć z użycia całej oczyszczalni z uwagi na jej znaczenie dla miasta ale zostaną już podjęte pracy  w zwiażku z jej modernizacją

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny