Powrót

Z Huciska jesienią można oglądać Tatry! 

Październik 1, 2018

Nasz Czytelnik, Bartłomiej Rachfał podzielił się z nami zdjęciem i spostrzeżeniem, które warto samemu zweryfikować. Zwłaszcza, że jak zapewnia nasz Obserwator, jesień to idealna pora ku temu. 


– Profil co prawda dotyczy miasta Przeworska, niemniej jednak widzę, że udostępniają Państwo także informacje z okolicznych miejscowości. Nie wiem, czy duża część mieszkańców naszego powiatu zdaje sobie sprawę, że na terenie naszego powiatu są miejsca, z których widać Tatry! Na pewno jednym miejscem jest Hucisko Jawornickie, z którego do najwyższego szczytu Tatr i jednocześnie najdalej położonego punktu na horyzoncie jest 181 kilometrów. Udało mi się dokonać dokumentacyjnego zdjęcia. Uważam, że jest to sprawa warta zainteresowania, ponieważ znajdujemy się akurat w takiej porze roku, w której momentów z dobrą przejrzystością powietrza jest dużo, zatem szans na obserwację naszych pięknych gór będzie zdecydowanie więcej- napisał Bartłomiej Rachfał. 


BO


Fot. Archiwum prywatne Bartłomieja Rachfała. Miejsce z którego udało mu się zrobić zdjęcie w Hucisku Jawornickim  na mapach widnieje jako "Karczunek", przy drodze do Huciska Nienadowskiego. Pan Bartłomiej jako dokładną lokalizację wskazuje składowisko drzewa, przy lesie

 


Jedna myśl na temat “Z Huciska jesienią można oglądać Tatry! ”

  1. Łukasz pisze:

    A jednak widać!!. Próbowałem kiedyś z Karczunku przy bramie na skład lecz nigdy nie mogłem złapać pogody.

    Gratuluje i Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Heron maszyny Kucab