Powrót

Zapadł wyrok ws. wypadku w Gniewczynie w którym zginął 9-letni chłopiec

Wrzesień 27, 2018

Tragiczny finał miał wypadek do jakiego doszło 14 czerwca 2017 roku w Gniewczynie Łańcuckiej. 27 września 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Przeworsku zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał winę  22-letniego kierującego daewoo tico, który śmiertelnie potrącił dziewięciolatka. 


22-letni kierowca daewoo był trzeźwy, jechał niewiele ponad 50 km na godzinę. Jednak podczas jazdy korzystał z Messengera  na telefonie i zdaniem sądu to bezpośrednio przyczyniło się do tragicznego w skutkach wypadku. Sędzia Mariusz Fołta, Prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku uznał, że co prawda do wypadku przyczynił się dziewięcioletni chłopiec, ale całą winę za niego ponosi dwudziestodwulatek, który winien zachować szczególną ostrożność na drodze zwłaszcza gdy widzi na niej dziecko. 22 -kierowca tico został skazany na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności i na osiem lat zostanie mu odebrane prawo jazdy.  Ponadto sąd zasadził, że sprawca wypadku ma zapłacić obojgu rodzicom zabitego dziewięciolatka po 30 tys. zł, oraz musi  ponieść wszystkie koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.


BO


Fot. Prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku sędzia Mariusz Fołta 


9 myśli na temat “Zapadł wyrok ws. wypadku w Gniewczynie w którym zginął 9-letni chłopiec”

 1. lol pisze:

  No, a motocyklista który potrącił smiertelnie kobietę na przejściu w Przeworsku, prędkość dwukrotnie przekroczona – wyrok 2 lata w zawieszeniu. Ot i sprawiedliwość sędziowska

  1. Justyna pisze:

   Bo mama tamtego chłopaka jest sędziną a ten nie ma wpływowych rodziców. Taka sprawiedliwosc uzależniona od tego kim są twoi rodzice. 

 2. P. pisze:

  "Prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku uznał, że co prawda do wypadku przyczynił się dziewięcioletni chłopiec, ale całą winę za niego ponosi dwudziestodwulatek". I własnie jak takie uzasadnienia wyroków widzę, to jestem za reformą wymiaru sprawiedliwości. Taki sedzia powinien wylecieć z zawodu raz an zawsze. Logika iście w stylu Kalego. Dzieciak wtargnął na jezdnie, w miejscu niedozwolonym, będąc pod opieką matki. Kierowca jechał przepisowo.  Ciekawy jestem czy biegły wykazał wpływ korzystania z telefonu w czasie jazdy.  Przy nagłym wtargnięciu nawet gdyby kierowca byl maksymalnie skupiony nie ma szans na uniknięcie potrącenia. Poza tym gdzie w tym wszystkim rola matki, pod której opieką było dziecko i którego nie doplinowała, narażając na utratę zdrowia lub życia.Powinna dostać zarzuty prokuratorskie z urzędu. Wyrak niesprawiedliwy. Mam nadzieje, zę w drugiej instancji zostanie diametralnie zmieniony, a mamusia też usłyszy zarzuty.   

 3. Darek pisze:

  Tragedia niesamowita jak dla jednych tak i dla drugich tylko nie rozumiem do wypadku przyczynił się pieszy a całą winę ponosi kierowca dla mnie to jakiś kompletny absurd.  Nadaje się to do programu państwo w państwie.  A po drugie to skąd ten młody człowiek skąd ma wziąć 60 tyś zł.  

  1. muł pisze:

   Co ty człowieku wąchasz? A gdyby tak jechał pijany? To też do wypadku przyczyniłby się pieszy? Te durne smartfony są gorsze niż alkohol. Łażą gówniarze z oczami w monitorkach, nawet nie patrzą przed siebie. Ten pewnie tak samo jechał z oczami w monitorku. Gdyby nie ślepił w głupiego smartfona to jest szansa, że zobaczyłby podejrzane zachowanie dziecka i zwolnił. Być może tragedii by nie było

   1. Do muła pisze:

    Wąchasz to Ty chyba coś i lepiej zmień towar bo Ci mocno uderzyło na mózgoenicę 

 4. JA pisze:

  Matka zabitego chlopca ,o śmierć dziecka obwinia nawet osobę z którą szła wtedy chodnikiem … 

 5. Ewa pisze:

  biedny młody chłopak chciał pracować uczciwie a teraz ma zmarnowane życie, szkoda jednego i drugiego, straszna tragedia

 6. lol pisze:

  Dramat rodzin, stało się, ale dramatem mniejszym było by nie wsadzanie do więzienia młodego człowieka panie sędzio, tak jak wspomniałem wcześniej za zabicie starszej kobiety na przejściu dla pieszych, nadmierną prędkość,  wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, młody człowiek również został skazany ale wykonanie kary zawieszono.  Który wyrok jest bliższy sprawiedliwego?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny