Powrót

Przedwyborcza walka zaczyna się od wojny o krzyże?

Wrzesień 15, 2018

Urszula Krupa z Przewoska chce kandydować na radną powiatu jako członek zjednoczonej prawicy utożsamiając się z partią Prawo i Sprawiedliwość. Według niej to było punktem zapalnym, w którego konsekwencji kobiecie ukradziono sprzed domu drewniany krzyż.


Pani Urszula domyśla się, kto jest sprawcą kradzieży i profanacji krzyża. Kobieta swoich wrogów doszukuje się w najbliższym politycznym otoczeniu, jednak jak sama podkreśla dowodów nie ma i nikogo za rękę nie złapała i zostaje z przypuszczeniami – Kilka lat temu miałam poważny wypadek. Przewróciłam się mocno ucierpiałam. Po tym zdarzeniu chodzę ze stabilizatorem i o kulach. Cieszę się, że mogę się sama poruszać, bo przez  pięć miesięcy po wypadku tylko leżałam.  To, że wróciłam do sprawności i przeżyłam zawdzięczam tylko modlitwie. Ochronił mnie Św. Ojciec Pio i Ojciec Witko, do których się modliłam – podsumowuje Urszula Krupa. Kobieta  postanowiła podziękować swoim wybawcom za ocalenie życia i na brzozie przez swoim domem przybiła dla nich drewniany krzyż. Pierwszy krzyż wisiał 4 tygodnie i został skradziony. Kobieta powiesiła kolejny, ten przetrwał 14 miesięcy i również został skradziony i sprofanowany.

 

Fot. Urszula Krupa pokazuje miejsce gdzie wisiał skradziony krzyż 


– W niedzielę zaczęłam zbierać podpisy, a w poniedziałek już nie było krzyża! To straszne – płacze kobieta. Popołudniu we wtorek ktoś z fałszywego konta na portalu społecznościowym zamieścił w Internecie zdjęcie sprofanowanego krzyża i informacje, że został on użyty do obrządku satanistycznego, co kobietę przybiło do tego stopnia, że wpadła w panikę. O kradzieży poinformowała proboszcza i policję. Przeworszczanka zapowiada, że zawdzięcza życie Ojcu Pio i Ojcu Witko, do których się modliła i przybije kolejny krzyż w podzięce i nadal będzie działać dla lokalnej społeczności, jak dotychczas. 


Sprawą kradzieży Krzyża zajmuje się Policja w Przeworsku – 03.09.2018 zostało przyjęte zawiadomienie o wykroczeniu z art. 119 kw dotyczące kradzieży drewnianego krzyża z metalowym wizerunkiem Jezusa. Kradzież ta miała miejsce na ul. Żytniej w Przeworsku. W chwili obecnej prowadzone są czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawcy kradzieży- mówiła Justyna Urban z KPP Przeworsk.


BO

 


Fot. Justyna Urban Z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku 


11 myśli na temat “Przedwyborcza walka zaczyna się od wojny o krzyże?”

 1. Wikary pisze:

  Taki ciemno gród  tylko w Przeworsku 

 2. Wojtyła pisze:

  No to niezła ochrona przez świętych ale krzyża już nie uchronili XD 

  1. Piotr pisze:

   Szkoda, że świeci do których  się modli nie uchronili jej przed upadkiem 🙂 A za powrót do zdrowia to powinna dziękować lekarzom, bo to ich zasługa i być może sprzętu ufundowanego przez WOŚP 🙂

 3. kleryk pisze:

  Ciemnogród przedwyborczy wiecie na kogo trzeba zagłosować.Napewno nie na tą Panią.

  1. Wikary pisze:

   Jak to na kogo głosować nie jeden ksiac powie z ambony na kogo głosować 

 4. Iolek pisze:

  Jeżeli tacy ludzie zasiądą w radzie powiatu to upadek mamy gwarantowany

  1. Basia pisze:

   a kto to jest ta pani? Wygląda sympatycznie 🙂

   1. PolakKatolik pisze:

    Sympatycznie też udało się jej naciągnać ludzi na kredyty, których nie spłaca 🙂

 5. zosia pisze:

  Ale komuchów razi szacunek dla wiary i Boga tej Pani.Wy wierzycie w Lenina i macie do tego prawo.Ta Pani wierzy w Boga i tak jak zdecydowana większość z nas nie wstydzi się tego.Pani Urszulo,mandat radnego już ma Pani w kieszeni.

  1. Trzeźwo Myślący pisze:

   Pani Urszula nie ma nic wspólnego z osobą wierzącą i zyjącą według nauk Kościoła Katolickiego. Każdy na ulicy Żytniej i w okolicy wie jaka z niej krętaczka. Nie wspominając, że ta osoba ma na koncie prawomocne wyroki skazujące za oszustwa lub wyłudzenia kredytów. Z krzyżami jest pewnie tak jak z jej chorobą – wszystko udawane i na pokaz. Idę o zakład, że mogła sama zdjąć sobie krzyż pod własną kampanię wyborczą. A głosując tylko na konkretną osobę tylko dlatego, że eksponuje się nadmiernie z wiarą to totalna głupota. Liczą się kompetencje merytoryczne, a ta pani nie ma ani doświadczenia ani odpowiedniego wykształcenia, aby piastować funkcję radnej.

  2. Komuch pisze:

   Nie wierzymy w Lenina tylko w posła Piotrowicza 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab