Powrót

Oszuści wyłudzili 33 tysiące od seniora

Wrzesień 7, 2018

Pomimo licznych akcji i ostrzeżeń, niestety wciąż dochodzi do oszustw, gdzie ofiarami padają osoby starsze. W środę ofiarą oszusta padł 79-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który chcąc ratować najbliższych, stracił 33 tysiące złotych.

W środę około godz. 19, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie. Do 79-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego zadzwoniła kobieta, która podszywając się za synową starszego pana, poinformowała o rzekomym wypadku drogowym. Płaczącym głosem powiedziała, że miała z mężem wypadek. Potrącili starszą kobietę, która w ciężkim stanie jest w szpitalu. Potrzebują pieniędzy, żeby uniknąć kary. Następnie telefon został przekazany rzekomej policjantce, która powiedziała, że syn może uniknąć kary, ale potrzebne są pieniądze. Powiedziała, aby przygotować gotówkę, po którą zgłosi się tajny policyjny kurier. 79-letni mężczyzna chcą ratować syna przekazał nieznanemu mężczyźnie pieniądze w kwocie 33 tysięcy złotych. Dopiero po kontakcie z rodziną, 79-latek zorientował się, że został oszukany.

Po raz kolejny Policja apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Mając w rodzinie osoby starsze, zwłaszcza mieszkające samotnie, poświęćmy im nieco czasu. Porozmawiajmy z nimi, poruszmy temat zagrożeń, na jakie mogą być narażeni. Ostrzegajmy ich o tajemniczych telefonach i mówmy, aby takie rozmowy kończyli błyskawicznie nie wdając się w dyskusję. Policjanci systematycznie przeprowadzają rozmowy z seniorami ostrzegając ich przed oszustami, ale bardzo ważne jest aby przypominać im o tym podczas rodzinnych spotkań, czy też  krótkich wizyt.  

Pamiętajmy!!! Policja nigdy nie prosi o pieniądze!!!

 

rj

KPP Przeworsk

 


2 myśli na temat “Oszuści wyłudzili 33 tysiące od seniora”

  1. kapelan pisze:

    No i znowu przypadek podobny tego który miał miejsce niedawno. Co je łaczy? Ano  poza naiwnością o którą jakby łatwiej w starszym wieku to jednak przede wszystkim próba nieuczciwego załatwienia sprawy przez ofiarę oszustwa. Gdyby człowiek zachował się uczciwie, nie próbował  zachowania pozaprawnego i korupcji policjanta złodziej nie miał by żadnych szans. No i ten brak empatii dla rzekomej ofiary wypadku, bez rozumne zachowanie w myśl porzekadła "ważne to je ci je moje"  bez wzglądu na krzywdę i nieszczęście innych. Pozdrawiam starszego pana, ale zasłużył sobie również.

  2. JA pisze:

    A podobno emeryci tacy biedni a tu proszę 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny