Powrót

Wszystkie komitety zarejestrowane

Sierpień 27, 2018

Do 27 sierpnia był czas, żeby kandydaci zarejestrowali swoje komitety wyborcze. Teraz komitety muszą zebrać odpowiednią ilość podpisów i chętnych do wystartowania radnych, by te mogły oficjalnie zarejestrować kandydatów na burmistrza.


Jak wcześniej pisaliśmy w Przeworsku o fotel burmistrza chce się ubiegać Leszek Kisiel (kandydat niezrzeszony), Tomasz Kojder (Prawo i Sprawiedliwość), oraz Dariusz Łapa (kandydat niezrzeszony). Wiadomo, że w biurze Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowany został też komitet wyborczy Kazimierza Borcza Nasz Przeworsk (kandydat niezrzeszony). 


Oprócz tego swoje komitety zarejestrował Jan Pawłowski, oraz Rafała Różański, jednak najprawdopodobniej zostaną to kandydatury na radnych.


Wiadomo też, że na lokalnym podwórku przetasowani zostaną radni. Pogłoski mówią o tym, że niektórzy kandydaci z miasta chcą startować w wyborach do Rady Powiatu. Nieoficjalnie potwierdziliśmy też, że o stanowisko radnych chcą walczyć potomkowie radnych z wcześniejszych kadencji.


Wszystko oficjalnie wyjaśni się po 17 września. Do tego czasu komitety muszą zebrać radnych do przynajmniej 8 okręgów (W Przeworsku jest 15 okręgów. Prawo mówi, że komitet może wystawić swojego kandydata na burmistrza, jeśli znajdzie kandydatów na radnych w przynajmniej połowie okręgów tj. 8), by wystawić w Przeworsku kandydata na burmistrza, oraz odpowiednią ilość podpisów pod swoimi kandydaturami.  Po tej dacie będą znani też oficjalni kandydaci na radnych i burmistrzów, oraz wójtów.


BO


17 myśli na temat “Wszystkie komitety zarejestrowane”

 1. Władysław pisze:

  Leszek Kisiel kandydat niezrzeszony ??!! To chyba jakiś żart. Przecież od lat wszyscy wiedzą, że obecny burmistrz to jeden z lepszych kolegów znanego ze swoich "dokonań" dla miasta – Krzysztofa K. Nie tak dawno temu witali razem na Pastewniku Tuska i resztę ekipy z PO, a do dnia dzisiejszego w jednostkach miejskich przyjmowani są działacze PO. Oficjalnie można się maskowac, ale i tak wszyscy wiedzą co jest pod tą maską.

  1. mały pisze:

   A TY NIE MASZ  ŻADNYCH KOLEGÓW BO NIKT NIE CHCE NIM BYĆ

  2. kb pisze:

   A co to ma za znaczenie z kim się koleguje, i kogo witał. Ważne że dobrze pracuje dla naszego miasta. I widać kolosalną roznice w porównaniu do kadencji Pani Lichtarskiej i Pana Łapy.

   1. Lulek pisze:

    "Ważne że dobrze pracuje dla naszego miasta" możesz mi napisać cóż takiego wielkiego zrobił za kadencję.

 2. projekt lady pisze:

  Pod maską? wystarczy wpisać w google "chłopaki nie płacą Przeworsk" 

  1. mały pisze:

   NIE ZAGLADAJ KOMUS DO OKA ZOBACZ W SWOIM BELKE A NIE DRZAZGE U KOGOS

 3. kuba pisze:

  Przyglądam się wyborom samorządowym od 1989 roku i w tedy rozumialem wymianę kadr. przyszla nowa władza chce wprowadzić nowe. Prawie 30 lat po przemianach, niestety do władz samorzadowych na każdym szczeblu dochodzą narcyze którzy niszczą w społeczeństwie tkankę obojetną lub obcą. W 2018 roku mamy taki efekt że niewielu chce podjąć się kandydowania ponieważ pracując nawet u tzw. prywaciarza nie wie jak to zostanie odebrane.Tracimy prawdziwych społeczników a otrzymuje miks ktory nie służy społeczeństwu tylko narcyzowi.Ilu z obecnych 15 radnych po 4 letniej kadecji w/g mnie nie powinno być radnymi napiszę innym razem mam nadzieje  że społeczństwo ich oceni i nawet jak będą kandydować to nie przejdą weryfikacji.   

 4. kuba pisze:

  W/g mnie działa burmistrza, wojta i starosty i radnych tych samorządow powinna być nie administrowanie tylko rozwój .Do remontow ulic, placów budynków czystego administrowania w/g mnie nie potrzebujemy powyższych przedstawicieli. W/g mnie my im płacimy za coś więcej stworzenia warunkow do rozwoju społeczeństwa i regionu. Przyzwyczajono nas że jak remontujemy chodnik, drogę, budynek to już jestesmy szczebel wyżej od np.afrykańczyków.Dla mnie to jest administrowanie i nalezy nam się to jak psu kość. Tylko teraz pies przy całe życie nie widzi kości tylko suchą karmę i wmawia mu się że jego geny oszukują że mu się należy kość. Tak samo jest z nami chodnik,ciepła woda, pełna lodówka to szczyt możliwości a że nasze gene domagają się spokojnego życia — zapomnijcie. 

 5. Antek pisze:

  Uwazam, ze Miasto potrzebuje osoby,ktora bedzie w stanie otrzymac wieksze dotacje a Pan Tomasz Kojder to odpowiedni czlowiek.Swoje 5 minut mieli juz Pan Leszek, Pan Darek jak rowniez Pan Kaziu.

 6. oj Kuba pisze:

  Kuba coś piłeś? Takiego bełkotu w życiu nie widziałem. Może zmień zioła! 

  Pan Kojder nie wie co to dotacje. To takie smutne. Nawet Morawiecki jakby chciał dać nowe dotacje to Kojder zajarzy za 5 lat.

  1. Gosia pisze:

   Skoro tak uwazasz to napisz projekt zeby otrzymac dotacje  na kilka mln zl i niech projekt dot przebudowy plywalni w Przeworsku poniewaz pamieta ona jeszcze GierkaNie sztuka jest kogos obrazac a wziac dlugopis i napisac projekt

 7. Antek pisze:

  Moim zdaniem Pan Tomasz Kojder jako Przewodniczacy Rady Miasta Przeworska swoja funkcje sprawuje bardzo dobrze i uwazam ze jako Burmistrz Miasta na pewno by sie sprawdził. Natomiast to wszystko zalezy od wyborcow. 

 8. Gosia pisze:

  Czytam wpisy i kazdy pisze o kandydatach na Burmistrza a ja zastanawiam sie kto zostanie Radnym Miasta poniewaz co niektorzy spali 3.5 roku nagle przebudzili sie jak niedzwiedzie ze snui sadza ze w kilka miesiecy nadrobia 3.5 roku…Jezeli Kandydat na Burmistrza bedzie mial mocna liste do Rady Miasta to wybory ma w kieszeni

 9. Jantek pisze:

  Ja mam takie pytanie do kandydatów który podejmie rękawice i doprowadzi do usunięcia tablicy z dworca PKP ? Tablica opisywana w artykule na tym portalu nie ma nic wspólnego z historią naszego miasta i jedynie ją wypacza i zniekształca w oczach każdego kto ją czyta. Odważy się któryś pokazać gdzie ma Przeworsk i jego dobre imię ?

  1. Mieszkaniec pisze:

   Ooo Jantek, a nie za duże wymagania od jakiegoś skromnego,lokalnego, chłoptasia.

   Są tematy których się nie porusza i to pan obecny burnistrz powiedział.

   W sprawie przeworskiego dworca pks decydujące zdanie ma Michael Szudrich

   obywatel Izraela urodzony w Usa  a nie lokalny samożądowiec.

   Wszyscy kandydaci to wiedzą i takich tematów nie poruszają.

   1. Jantek pisze:

    Ale ja pytam o tablicę  na ścianie dworca PKP. 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny