Powrót

Włamali się do samochodu – usłyszeli zarzuty

Sierpień 8, 2018

Zarzut włamania do samochodu usłyszało dwóch mieszkańców powiatu przeworskiego, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek włamali się do renault zaparkowanego w Przeworsku. Obaj zostali zatrzymani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek o godz. 1.30 w nocy dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy uszkodzili zaparkowany na drodze samochód. Zgłaszający dokładnie opisał sprawców. We wskazane miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Na widok radiowozu zaczął on uciekać. Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Na jego ubraniu znajdowały się kawałki rozbitego szkła. 19-latek miał przy sobie przedmioty skradzione z samochodu marki Renault Scenic. 19-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Kilka godzin później policjanci wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców. Był nim 21-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas składania wyjaśnień przyznali, że chcieli włamać się jeszcze do innego samochodu, ale szyba w drzwiach nie chciała się rozbić. Teraz odpowiedzą także za drugi czyn – usiłowanie włamania. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

rj

KPP Przeworsk

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − sixteen =

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny