Powrót

Na policjanta, na wnuczka, pracownika banku – oszuści wciąż działają!

Sierpień 31, 2018

Policjanci odbierają kolejne przypadki, gdzie do osób starszych dzwonią oszuści podając się za policjanta, czy też pracownika banku. Za wszelka cenę chcą „zabezpieczyć” życiowe oszczędności seniorów. W miniony wtorek oszuści zadzwonili aż do 12 osób, licząc na szybki zysk. Na szczęście nikt z odbierających telefon nie dał się oszukać.

Niespełna miesiąc temu przeworscy policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na policjanta. Ta sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Oszuści nie próżnują. Do dyżurnego przeworskiej komendy wpływają kolejne zgłoszenia. Tylko w miniony wtorek na terenie naszego powiatu telefony z próbą oszukania metodą „na policjanta” odebrało aż 12 seniorów. Oszuści dzwonili z informacjami o rzekomym wypadku członka rodziny i potrzebie przekazania pieniędzy rzekomym policjantom. Na szczęście seniorzy wykazali się ogromną rozwagą i czujnością. W żadnym z tych przypadków nie doszło do przekazania pieniędzy.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy podając się za członków rodziny lub policjantów, osobiście, a najczęściej telefonicznie, wyłudzają znaczne sumy pieniędzy. Oszuści pod pozorem rzekomego wypadku, napadu na bank, kradzieży danych osobowych, czy innego nieszczęśliwego zdarzenia proszą o przekazanie pieniędzy. Nie daj się oszukać!!!!

Jeśli ktoś podając się przez telefon za policjanta żąda przekazania pieniędzy, zaciągnięcia kredytu czy też wybrania gotówki z banku – zakończ rozmowę telefoniczną! nie wdawaj się w rozmowę z oszustem. Poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego oraz Policję.

Pamiętaj!!! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy !!!

 

rj

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny