Powrót

Przeworscy kryminalni najlepsi w województwie 

Czerwiec 6, 2018

Pion policjantów z wydziału kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku może pochwalić się najlepszymi wynikami w województwie podkarpackim. Wykrywalność przestępstw kryminalnych na terenie powiatu to prawie 95%.


Analiza stanu bezpieczeństwa ostatnich lat wskazuje, że powiat przeworski należy do jednego z bezpieczniejszych na terenie województwa podkarpackiego. Na  taką sytuację wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest praca policjantów. Istotne jest tu zaangażowanie policjantów prewencji, ale także służb kryminalnych. 


– Jednym z mierników aktywności i skuteczności działania służb kryminalnych jest statystyka ilości, rodzaju oraz efektywności w wykrywaniu sprawców przestępstw. Analizując dane zawarte w tejże statystyce można stwierdzić, że skuteczność w wykrywaniu przestępstw na terenie powiatu przeworskiego należy do jednej z najwyższych na tle województwa podkarpackiego (21 powiatów).  Dla zapewnienia właściwego stanu bezpieczeństwa i porządku ważna jest skuteczność w wykrywaniu przestępstw pospolitych, jak też tych o większym ciężarze gatunkowym (o większej randze).

Dla przykładu:
– przestępstwa kryminalne (ogółem) – 1 miejsce w województwie w wykrywalności, tj. 94,4%
– kradzież cudzej rzeczy – 2 miejsce w województwie, wykrywalność 80,0%
– kradzież z włamaniem – 7 miejsce, wykrywalność 60 %
– przestępstwa gospodarcze – 2 miejsce w województwie, wykrywalność 97%


Powyższe dane statystyczne nie są oczywiście celem pracy, ale w znacznym stopniu obrazują zaangażowanie i skuteczność w ściganiu sprawców przestępstw -relacjonowała Renata Jaremko, Rzecznik Prasowy KPP w Przeworsku . 


BO


4 myśli na temat “Przeworscy kryminalni najlepsi w województwie ”

 1. przeworszczanka pisze:

  Brawo,brawo,brawo…:)))))))))))))

 2. Seba pisze:

  Jednym z czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa w regionie jest masowa emigracja patologi, na szczęście zamiast spotykać ich u nas pod sklepem spotykałem ich w Anglii pod sklepem.

  1. wyjebalem z tamtąd pisze:

   Jebac leszczy co śpią w Kii pochowani po nocy ! A zajedzie takich spierdalaja ja by z włamu albo starzy ich na pierwszym numerku dorwali .

 3. Fokus pisze:

  Brawo Ja

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny