Powrót

Nietrzeźwi rowerzyści na drogach powiatu

Czerwiec 12, 2018

Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie rowerzysta zatrzymany przez policjantów w Tryńczy. Ponad 2 promile miał 24-latek, który „odpoczywając” z rowerem na jezdni stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Pogoda sprzyja, aby wybrać się na przejażdżkę rower. Niestety coraz częściej wraz z ilością rowerzystów wzrasta liczba tych, którzy wsiadają na jednoślad pomimo, że wcześniej pili alkohol. Wczoraj policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących rowerami.

O północy dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze w Wylewie, leży nietrzeźwy rowerzysta, który tamuje ruch. Na miejsce udali się policjanci z komisariatu w Sieniawie. Zgłoszenie potwierdziło się. 24-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego był tak pijany, że nie był w stanie utrzymać się na nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  

O godz. 9.30 w Gniewczynie Łańcuckiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 53-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tuż po godz. 16 w Ubieszynie patrol ruchu drogowego ujawnił kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Wynik badania stanu trzeźwości 66-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego wskazał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez policjantów w Tryńczy o godz. 17.20.  57-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy rowerzysta stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zmianie przepisów jazda na rowerze jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny.

 

rj

KPP Przeworsk

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab