Powrót

Nietrzeźwi rowerzyści na drogach powiatu

Czerwiec 12, 2018

Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie rowerzysta zatrzymany przez policjantów w Tryńczy. Ponad 2 promile miał 24-latek, który „odpoczywając” z rowerem na jezdni stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Pogoda sprzyja, aby wybrać się na przejażdżkę rower. Niestety coraz częściej wraz z ilością rowerzystów wzrasta liczba tych, którzy wsiadają na jednoślad pomimo, że wcześniej pili alkohol. Wczoraj policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących rowerami.

O północy dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze w Wylewie, leży nietrzeźwy rowerzysta, który tamuje ruch. Na miejsce udali się policjanci z komisariatu w Sieniawie. Zgłoszenie potwierdziło się. 24-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego był tak pijany, że nie był w stanie utrzymać się na nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  

O godz. 9.30 w Gniewczynie Łańcuckiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 53-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tuż po godz. 16 w Ubieszynie patrol ruchu drogowego ujawnił kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Wynik badania stanu trzeźwości 66-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego wskazał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez policjantów w Tryńczy o godz. 17.20.  57-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy rowerzysta stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zmianie przepisów jazda na rowerze jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny.

 

rj

KPP Przeworsk

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + ten =

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny