Powrót

Obcowanie płciowe z nastolatką poniżej 15 roku życia 

Maj 5, 2018

22-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego trafił na trzy miesiące do aresztu za kilkukrotne doprowadzenie małoletniej, poniżej 15-roku życia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej. 


22-latek był już wcześniej znany przeworskiej policji. Teraz decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu za kilkukrotne doprowadzenie osoby poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej. Mężczyzna miał też używać gróźb karalnych wobec świadka. 


Sprawę potwierdza Prokurator Rejonowy w Przeworska Anna Bąk-Wójtowicz- Mężczyzna podejrzany o kilkukrotne doprowadzenie małoletniej poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej, oraz że używał groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka w celu skłonienia go do odmowy składania zeznań w toku postępowania w tej sprawie trafił do tymczasowego aresztu. Za opisane czyny grozi kara do 12 lat pozbawienie wolności. 


Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


Art. 245. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka, biegłego, tłumacza, oskarżyciela albo oskarżonego lub w związku z tym narusza jego nietykalność cielesną, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


BO
 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny