Powrót

9-latek ucierpiał w wypadku przy pracach polowych

Kwiecień 11, 2018

Poważnymi obrażeniami ręki 9-letniego chłopca zakończyły się wiosenne prace polowe w jednej z miejscowości na terenie gminy Tryńcza. Podczas siewu zboża, chłopiec włożył rękę do pracującego siewnika. Policjanci apelują o ostrożność podczas prac polowych.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 20 w jednej z miejscowości w gminie Tryńcza. Podczas siewu zboża, 9-latek nie zauważony przez kierującego ciągnikiem, wszedł pomiędzy ciągnik a siewnik. Otworzył pokrywę zbiornika zboża i włożył tam lewą rękę, która została wciągnięta do środka maszyny. Chłopiec z obrażeniami ręki trafił do szpitala.

Policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości kierującego Ursusem, 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Obecnie w Komisariacie Policji w Sieniawie prowadzone są czynności, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności wypadku.

Policja apeluje

Rozpoczął się sezon prac polowych. Nie zapominajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Chwila nieuwagi może kosztować nas utratę zdrowia. Zabierając ze sobą w pole dzieci, musimy zapewnić im właściwą opiekę.

 

KPP Przeworsk

 


Jedna myśl na temat “9-latek ucierpiał w wypadku przy pracach polowych”

  1. Rolnik sam w dolinie pisze:

    Pytanie

    nr 1 jak można wejść między ciągnik a siewnik w trakcie jazdy nie ulegając wypadkowi?

    Nr2 w każdym tego typu  siewniku skrzynia nasienna jest otwierana(podnoszona)  od tyłu w kierunku jazdy. Staje się na desce widocznej na zdjęciu i podnosi w kierunku ciągnika pokrywę.. Więc w jaki magiczny sposób chłopiec wsadził rękę na dno skrzyni nasiennej stojąc między ciagnikiem a siewnikiem ?  Nawet jeśli by podniósł klapę na siebie to sam by sobie nią zasłonił dostęp do skrzyni. Chyba że ma 3 metrowe ręce przypuszczam że stał na desce w trakcie siewu i albo nieświadomie wsadził paluszki za daleko albo siewnik podskoczył czy się zakołysał jak to na polu i łapiąc równowagę chłopiec wsadził rękę pod mieszadło.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny