Powrót

Parkometry wokół Rynku w Przeworsku? 

Marzec 5, 2018

Na lutowej sesji Rady Miasta Przewoska został podjęty pomysł pobierania opłat za parkowanie w centrum miasta. Urzędnicy chcą rozwiązać problem brakujących miejsc parkingowych.

Z pytaniem o parkometry zwróciliśmy się do Agnieszki Zakrzewskiej, sekretarza Urzędu Miasta Przeworska, która ma udzielić odpowiedzi w tej kwestii. (odpowiedź Urzędu Miasta zamieścimy na naszym portalu). W sprawie parkometrów na  jednym z portali społecznościowych  wypowiedział się przewodniczący Rady Miasta Tomasz Kojder (pisownia oryginalna) – Mówię NIE parkometrom w Przeworsku. Mówię NIE dla pomysłu sięgania do kieszeni kierowców. Pomysł burmistrza dotyczący utworzenie strefy ​PŁATNEGO ​PARKOWANIA​ w otoczeniu ratusza i rynku jest dla mnie nie do przyjęcia. PROPONUJĘ utworzenie strefy ograniczonego postoju polegającą na możliwości pozostawienia w tym obrębie auta na okres 1 godziny (2 lub 3 godzin – to jest do ustalenia w trakcie dyskusji) na podstawie karty parkingowej pozostawionej za przednią szybą​ auta​ bez konieczności ponoszenia opłaty. Po przekroczeniu ustalonego czasu kierowcy otrzymywaliby ​k​ary za niestosowanie się do znaków drogowych przewidzianych ustawami Prawo o ruchu drogowym oraz Kodeks wykroczeń. Takie rozwiązanie po likwidacji parkometrów od 2015 roku świetnie sprawdza się w mieście Śmigiel(…) napisała T. Kojder, który dodał link do relacji wideo z sesji, gdzie jest m.in. zapis jego wypowiedzi:


BO


Fot. Sprawę płatnego parkowania w Przeworsku będziemy monitować i poinformujemy o jej zakończeniu i rezultatach dla mieszkańców.


8 myśli na temat “Parkometry wokół Rynku w Przeworsku? ”

 1. Lulek pisze:

  Bardzo dobry pomysł. Szczególnie ul. Kilińskiego.

   

 2. Janek pisze:

  Bardzo dobre rozwiązanie zaproponowane przez pana przewodniczącego odnośnie parkowania w obrębie Rynku mającena celu zwiększenie rotacji parkujących samochodów. Widać pomysł, a nie tylko chęć łupienia lokalnych kierowców. 

 3. Lulek pisze:

  Janek kto będzie te kary ekzekwował chyba nie wierzysz że Straż Miejska. 

 4. Hahaha pod ratuszem dziury jak na Marsie, jadąc Kazimierzowską można dostać choroby morskiej Ale parkometry będą stawiać …. szkoda że Bareja tego nie nakręci. Będziemy mieć reprezentacyjne parametry obok  dziur na 2 głównych ulicach rynku.

 5. riki pisze:

  Co to za beznadziejny pomysł z parkometrami. Kojdera pomysł jest bardzo dobry nie wiem nad czym się tu jeszcze zastanawiać

 6. Pisiarz pisze:

  Racja,trzeba zwiekszyc rotacje ale automatycznie trzeba zaproponowac alternatywe gdzie mogliby parkowac pracownicy naszego manhatanu.

  1. gosc pisze:

   targowisko miejskie moze byc parkingiem dla manhatanu

   1. Pisiarz pisze:

    Zgadzam sie ze to ok lokalizacja bo nie jest daleko do Rynku tylko pytanie, co w srody i w soboty?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny