Powrót

Burmistrz o parkowaniu wokół Ratusza 

Marzec 7, 2018

Wracamy do tematu parkometrów wokół Ratusza w Przeworsku (O sprawie pisaliśmy tutaj http://mojprzeworsk.pl/2018/03/parkometry-wokol-rynku-przeworsku/). Jaki będzie ich los i jak będzie wyglądać parkowanie w tym strategicznym miejscu dla mieszkańców miasta? 


O stanowisko w tej kwestii poprosiliśmy Urząd Miasta Przeworska. Odpowiedzi udzielił nam burmistrz Leszek Kisie l- O potrzebie znalezienia sposobu rozwiązania problemu zakorkowania centrum miasta mówiliśmy od dwóch lat. A problemy z tym związane mieszkańcy Przeworska znają od ponad dekady wraz ze wzrastającą liczbą samochodów oraz wykorzystywaniem centrum Przeworska przez mieszkańców miejscowości ościennych jako centrum przesiadkowego. Po raz pierwszy w budżecie miasta na rok 2018 zostały zabezpieczone środki na opracowanie koncepcji budowy strefy płatnego parkowania, powtarzam koncepcji. Wymagać ona będzie specjalistycznych analiz w kwestii formy ograniczenia stałego parkowania w historycznym centrum miasta i ulic ościennych. O tym, jakie rozwiązania zostaną  wprowadzone i czy w ogóle zostaną wdrożone zadecyduje rada miasta, po przedłożeniu jej przeze mnie stosownego projektu uchwały w tym zakresie. Zadaniem burmistrza jest przygotowanie rzeczowych materiałów do dyskusji nie tylko z radnymi, ale przede wszystkim z mieszkańcami i przedsiębiorcami z tego terenu, którzy wielokrotnie zgłaszali interwencje z prośba o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Koncepcja ma być przygotowana w wariantach rozwiązań komunikacyjnych, jak i wariantach kosztów budowy takiego systemu w połączeniu z budową parkingów alternatywnych. Rozpoczynanie dyskusji bez przygotowania, bez jakichkolwiek materiałów czy analiz jest czystą futurologią, a posługiwanie się przez przewodniczącego materiałem z Internetu, dotyczącego innego miasta o zupełnie odmiennej specyfice, wielkości i układzie komunikacyjnym jest mało poważne. Pan przewodniczący nie był zainteresowany tym tematem na komisjach rady, omawiających sprawy budżetowe i drogowe. Rozumiem, że obecna próba wywołania dyskusji przez przewodniczącego rady jest elementem zbliżających się wyborów, bo na pewno nie rzeczowej i merytorycznej dysputy. Ale do tego w ostatnich miesiącach zdążyłem się przyzwyczaić. Mieszkańcom Przeworska deklaruję przedstawienie pod ocenę koncepcji po jej opracowaniu- skwitował Leszek Kisiel.


BO
 


8 myśli na temat “Burmistrz o parkowaniu wokół Ratusza ”

 1. kuba pisze:

  Panie Burmistrzu może bysmy zaczeli od tego że urzędnicy przygotowali by np. trzy koncepcie pobierania opłat i ich lokalizacja — nastepnie spotkanie z mieszkańcami- wlascicielami sklepow w centrum. W budżecie jest przeznaczone  20 tys. zł na koncepcje– czy my musimy wydawać te pieniądzę — sami nie potrafimy okreslić strefę i czas platnego parkowania i sposób pobierania opłat ? 

 2. Franek pisze:

  Burmistrz powinien służyć ludziom i zawsze być otwarty na dyskusję, nie swoje pieniądze to się łatwo wydaje. Nie ładnie panie doktorze…

  1. Lukas pisze:

   A ja zawsze będę powtarzać że zrobił więcej dobrego dla miasta niż Pani M. D.L., chyba wtedy jak to Franek określiłeś "się łatwo wydawało" pieniążki, a gówno było zrobione.

   Jak widać w Rz parkometry się przydały jest gdzie zaparkować, więc czemu nie wprowadzić takiego rozwiązania u nas.

 3. Od ponad roku w rynku stoi czarne audi kombi na bułgarskich tablicach , trawa pod nim zdążyła wyrosnąć i uschnąć….. To jest pomnik skuteczności działań naszych władz i straży miejskiej . Ale na tym nikt nie zarobi jak na parkometrach, 5 rodzajach latarni na jednym rynku czy słupkach z łańcuchami pospiesznie stawianymi w nocy przede wyborami…

  1. janek pisze:

   Może pryncypałom śni się kolejna podwyżka,więc niech maszyny zarabiają.Tak?

   1. gosc pisze:

    Gdzieś trzeba szkukać pieniędzy na kolejną podwyżkę dla bur mistrza

 4. zosia pisze:

  Znam tylko jednego bezinteresownego doktora ,nazywał się Judym.

 5. zosia pisze:

  Znam tylko jednego bezinteresownego doktora,nazywał się Judym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny