Powrót

Budowa zjazdu autostradowego węzła Przeworsk rozpoczęta

Marzec 13, 2018

12 marca 2018 r. nastąpiło uroczyste i zarazem symboliczne wbicie łopaty rozpoczynające strategiczną inwestycję dla miasta Przeworska, tj. budowę łącznika autostradowego od „węzła Przeworsk” do połączenia z drogą krajową nr 94 w miejscowości Gwizdaj.

Wśród osób otwierających tę inwestycję byli obecni Adam Hamryszczak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Piotr Pilch Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Anna Schmidt – Rodziewicz Poseł na Sejm RP, Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, prezesi spółek tworzących konsorcjum wykonawcze tej inwestycji – firm MPDiM i Wolmost. W uroczystości uczestniczyli również Wicestarosta Przeworski Janusz Owsiak, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Kojder oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Ruchała.

Ks. proboszcz Andrzej Kołodziej poświęcił miejsce rozpoczęcia budowy i życzył, aby po zakończeniu służyła jak najlepiej mieszkańcom miasta i gminy Przeworsk. W swoim wystąpieniu burmistrz Leszek Kisiel po raz kolejny podkreślił wagę i znaczenie tej inwestycji dla polepszenia układu komunikacyjnego miasta i możliwości rozwoju. Wartość rozpoczętej inwestycji to 23,5 mln złotych.

UM Przeworsk


4 myśli na temat “Budowa zjazdu autostradowego węzła Przeworsk rozpoczęta”

 1. kuba pisze:

  Jak widać przed wyborami wszystko co urośnie lub ma urosnąć jest kiełbasą wyborczą.  Tylko ksiądz jakoś dziwnie u nas nie podlega wyboru mieszkańcom. Brakuje na zdjeciu przedstawiciela Starostwa, widocznie mają inne plany wyborcze- oddają wybory walkowerem.

 2. Nawet nakupili łopat do zdjęcia, ciekawe czy zrobią jeszcze ze 2 przejazdy nad autostradą żeby wjechać na ten łącznik bo drugiego takiego babola w kraju chyba nie ma , żeby wjechać lub zjechać z autostrady trzeba 2 razy nad nią przejechać…..

 3. Wierzący pisze:

  Co to za ksiądz.Trzeba było zaprosić Ojca Dyrektora z Torunia,a tak to wydana kasa inic z tego.

  1. Wikary pisze:

   To jest właśnie nasz chory kraj jak nie pokropi to nawet koparka ziemi nie nabierze potem pokropi na otwarciu bo auta nie pojadą 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny