Powrót

Budowa zjazdu autostradowego węzła Przeworsk rozpoczęta

Marzec 13, 2018

12 marca 2018 r. nastąpiło uroczyste i zarazem symboliczne wbicie łopaty rozpoczynające strategiczną inwestycję dla miasta Przeworska, tj. budowę łącznika autostradowego od „węzła Przeworsk” do połączenia z drogą krajową nr 94 w miejscowości Gwizdaj.

Wśród osób otwierających tę inwestycję byli obecni Adam Hamryszczak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Piotr Pilch Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Anna Schmidt – Rodziewicz Poseł na Sejm RP, Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, prezesi spółek tworzących konsorcjum wykonawcze tej inwestycji – firm MPDiM i Wolmost. W uroczystości uczestniczyli również Wicestarosta Przeworski Janusz Owsiak, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Kojder oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Ruchała.

Ks. proboszcz Andrzej Kołodziej poświęcił miejsce rozpoczęcia budowy i życzył, aby po zakończeniu służyła jak najlepiej mieszkańcom miasta i gminy Przeworsk. W swoim wystąpieniu burmistrz Leszek Kisiel po raz kolejny podkreślił wagę i znaczenie tej inwestycji dla polepszenia układu komunikacyjnego miasta i możliwości rozwoju. Wartość rozpoczętej inwestycji to 23,5 mln złotych.

UM Przeworsk


4 myśli na temat “Budowa zjazdu autostradowego węzła Przeworsk rozpoczęta”

 1. kuba napisał(a):

  Jak widać przed wyborami wszystko co urośnie lub ma urosnąć jest kiełbasą wyborczą.  Tylko ksiądz jakoś dziwnie u nas nie podlega wyboru mieszkańcom. Brakuje na zdjeciu przedstawiciela Starostwa, widocznie mają inne plany wyborcze- oddają wybory walkowerem.

 2. RadnyWszechWładny napisał(a):

  Nawet nakupili łopat do zdjęcia, ciekawe czy zrobią jeszcze ze 2 przejazdy nad autostradą żeby wjechać na ten łącznik bo drugiego takiego babola w kraju chyba nie ma , żeby wjechać lub zjechać z autostrady trzeba 2 razy nad nią przejechać…..

 3. Wierzący napisał(a):

  Co to za ksiądz.Trzeba było zaprosić Ojca Dyrektora z Torunia,a tak to wydana kasa inic z tego.

  1. Wikary napisał(a):

   To jest właśnie nasz chory kraj jak nie pokropi to nawet koparka ziemi nie nabierze potem pokropi na otwarciu bo auta nie pojadą 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + 10 =

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny