Powrót

Miało być bezpieczniej, a wyszło…

Luty 6, 2018

…a wyszło jak zwykle w Polsce, jeszcze gorzej niż było wcześniej. Wiadomo, że Polacy to naród, który jeśli tylko chce ominie każdy zakaz lub go zmodyfikuje do tego stopnia, aż będzie zadowolony. Zapomniano o tym stawiając klomby z kwiatami przy ul. M. Konopnickiej w Przeworsku?


Zatrzymywanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m przed i za przejściem dla pieszych zabronione jest w przypadku drogi dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu. Zależy to od rodzaju drogi i tego, czy auto stoi za, czy przed przejściem dla pieszych. Zgodnie z przepisami zabronione jest zatrzymywanie pojazdu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed nim, ale w przypadku drogi dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu – także za "zebrą". Tyle z teorii. W praktyce na jednokierunkowej ulicy Marii Konopnickiej w Przeworsku ustawiono klomby, żeby było bezpieczniej, a piesi byli widoczni z większej odległości i co ważniejsze, widzieli ich kierowcy. Klomby miały spowodować, że kierowcy nie  będą parkować w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych. Jednak jest inaczej. W Przeworsku miejsc parkingowych jak na lekarstwo, więc kierowcy parkują auta obok klombów. Teraz nie widać już pieszych w ogóle, a piesi nie widzą nadjeżdżających samochodów. Jeśli ta absurdalna sytuacja ma zakończyć się karaniem kierowców mandatami, to chyba nie o to chodziło. Czy jest bezpieczniej, albo ładniej przez te klomby w mieście? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie… 


BO

konopnicka
Fot. Parkowanie na ul. Marii Konopnickiej w Przeworsku.  Od Czytelnika Twoje miasto Przeworsk


21 myśli na temat “Miało być bezpieczniej, a wyszło…”

 1. mordenka pisze:

  paskudnie to wyglada, jeszcze tylko nasrać brakuje

   

  1. jak na cmentarzu

 2. Jerzy Krzak pisze:

  Nie dość, że niebezpiecznie to po co to komu takie brzydackie klomby stawiać. Kto to w ogóle wymyslił….

   

  1. Zt pisze:

   Podobno Radny Szewczyk

 3. mieszkaniec pisze:

  Przed przejściem dla pieszych obok sklepu PSS Społem tzw.AS przy ul.Kilińskiego i Placu Mickiewicza to jest dopiero wolna amerykanka,prawie codzinnie jest zwężona jezdnia do jednego pasa ruchu przez parkujące częściowo na przejściu auta ,parkują jak na PRYWATNYCH ZEBRACH ,płynności ruchu nie ma od strony Placu Mickiewicza ,może nad tym ktoś pomyśli bo zza stojącego na przejściu auta często wychodzą piesi i nie trudno o wypadek.

 4. Lukas pisze:

  Ludzie to by już samochodem do sklepu wjechali, przykład pod BRICO, parking wolny od prawej strony wejścia do sklepu ale staje "ostro" pod drzwiami bo się DUPY NIE CHCE RUSZYĆ!!!!! do czego ten świat zmierza ………… Boże widzisz i nie grzmisz !!

  1. Pałka pisze:

   Pod brico to na miejscu dla niepełnosprawnych notorycznie parkuje żółta honda jazz na rzeszowskich numerach, samochod pani prezes która  nie posiada zezwolenia na takie parkowanie…..

 5. Dd pisze:

  Wogóle Przeworsk jest zaniedbany nie wspominając o kląbach w których rosną najtańsze kwiatki tzw śmierdziuchy brak wogole ozdób świątecznych ….Nie obrażając władz miasta ale Miasto spada na psy zadnych atrakcji latem czy to zima na ci dlatego ludzie młodzi coraz częściej uciekają do większych miast …

  1. janusz pisze:

   A czego Ty oczekujesz "kląbie" jeden, sam zapewnij sobie atrakcję, jedną już masz…

   1. Dd pisze:

    Czyli jaką …

     

 6. mieszkanka pisze:

  na ul.Krasickiego apteka "Niezapominajka" to aż BIJE! po oczach tym bzdurnym neonem….nie dość że kolor to – to bezustanne miganie doprowadza przechodnia do irytacji, a nie wspomnę już o kierowcach pojazdów. Wizytówka miasta, czy kolejny biznes??

   

   

   

  1. Lukas pisze:

   Poczekaj z dwa lata, jak ją zlikwidują bo nie będzie przynosić dochodów. Aptek jak psów bezpańskich w tym mieście albo i więcej, co raz więcej ludzi choruje, lobby lekowe ? a może robią leki z "Cukru Pudru"……..

  2. mieszkanka pisze:

   mnożące się apteki to świadectwo tylko dochodowego interesu farmacji…a ludzie jak chorowali ,tak chorują i……NADAL KUPUJĄ a o to przecież chodzi.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

 7. Kruk pisze:

  Na ulicy Konopnickiej konieczne by było wyznaczenie liniami miejsc parkingowych. Później Straż Miejska mogła by sprawdzać czy samochód zaparkowany jest poprawnie między dwoma sąsiednimi liniami. Obecnie dużo miejsca marnuje się przez brak wyznaczonych stanowisk. ale to zadanie dla Straży Miejskiej lub dla SM. 

 8. Przeworszczanin pisze:

  Migający neon przy nowej aptece to wiocha zupelnie jak nie tak dawne "Hotspoty". Czy wieszanie takiej reklamy ma jakies granice prawne? Przeciez tym miganiem realnie zagraża bezpieczeństwu pieszych i kierowców – HALO KOMENDA

  A komby usunac jak maja smierdziec czy straszyc – postawcie je sobie przed urzedem miasta skoro takie ladne. W miejsce klombow przy przejsciu na Konopnickiej proponuje niebieska farba zrobic miejsca parkingowe dla inwalidow, monitorowac przejscie i wlepiac mandaty za parkowanie bez uprawnien w miejscu do tego wyznaczonym. A efekt bezpiecznego przejscia uzyska sie juz przy 2 takich miejscach postojowych kolo siebie.

 9. zdzicho pisze:

  najbardziej wnerwiają parkujący na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, tam nie ma mozliwości aby nie przekroczyć podwójnej ciągłej jak pacafiany zaparkują…

 10. Daga pisze:

  Jak jakie atrakcje ? Są dwie biedronki gdzie ciemnogród leci jak ćma do światła , nakupi wspaniałych produktów wyprodukowanych dla biedronki  a potem do apteki bo problemy zdrowotne .  Dzisiaj ponoć były pączki po 38 groszy ludzie z czego jest ten pączek zrobiony to nawet strach myśleć . Ludzie opamiętajcie się . A są w Przeworsku normalne sklepy . 

  1. Stary pisze:

   A na spodzie pudełka pączków w 2 linijce napisano  "produkt głęboko mrożony " życzę smacznego

 11. TESLA pisze:

  Nawiązująć do osiedla M. Konpnickiej chce Was poinformować że od tygodnia na osiedle od strony szkoły mogą wjeżdżać tylko i wyłączne samochody posiadające identyfikatorwydawany przez spółdzielnie mieszkaniową. Mogą oczywiście wjeżdżać samochody ale tylko na parking przedszkola nr3.

  Parkowane samochodów nie mieszkańców na osiedlu jest zabronone i mieszkańcy tego osiedla idąc wzorem mieszkańców osiedla Jagielońskiej będą natychmiast informować policję o takim zaparkowaniu zbłąkanego kierowcy…

  Pozdrawiam

  1. kolo pisze:

   Ty Tesla nie bądz taki kozak . 

 12. Przeworszczanka pisze:

  To się nazywa ŁATWY dostęp do edukacji w Przeworsku. Brawo WY.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny