Powrót

Aktywne Ferie 2018 w Świętoniowej

Luty 25, 2018

W okresie ferii zimowych Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej, Szkoła Podstawowa i Ruch Światło Życie ze Świętoniowej już po raz kolejny zorganizowali zajęcia dla najmłodszych dzieci w wieku od 5 do 12 lat z pobliskich miejscowości w miejscowym domu kultury.  Najmłodsi mogli w miłej atmosferze spędzić przedpołudnie uczestnicząc w różnorodnych konkursach, grach i zabawach z nagrodami.

Pierwsze zajęcia prowadziły wolontariuszki z Ruchu Światło Życie, a były to zabawy z chustą, papieroplastyka i zabawy ruchowe.  Kolejny dzień to spotkanie z profesjonalnym wodzirejem i animatorem z Agencji Artystycznej Bazyl Art, którzy  zaproponowali uczestnikom między innymi  różnorodne gry i zabawy sprawnościowo-ruchowe oraz zajęcia grupowe, których celem była nauka asertywności. Na zakończenie nauczyciele Szkoły Podstawowej w Świętoniowej prowadzili  gry i zabawy sportowe, konkurs plastyczno – profilaktyczny: „Używkom- mówię nie” . Tego dnia odwiedzili nas również strażacy z OSP w Świętoniowej, którzy opowiadali wierszem i piosenką o swojej pracy, prezentowali sprzęt oraz uczyli pierwszej pomocy. Występ druha Pawła, który recytował wiersz „Pożar” przejdzie zapewne do historii takich zajęć. Przyjechali też policjanci z KPP w Przeworsku, którzy w czasie prowadzonych zajęć profilaktycznych przypomnieli i omówili zasady bezpiecznego zachowania w czasie zabaw na feriach oraz bezpiecznego poruszania się po drogach.


Każdy uczestnik  w czasie zajęć otrzymał drugie śniadanie; drożdżówki, zupę, domowe zapiekanki, herbatę, soczki oraz nagrody za uczestnictwo w konkursach. Nagrody były finansowane przez Gminę Przeworsk i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. 


Podczas „Aktywnych ferii 2018”   dzieci mogły też popływać na basenie w Jarosławiu- wyjazd był całkowicie darmowy, gdyż wszystkie koszty pokryło Stowarzyszenie. Śmiech i radość dzieci ze wspólnie spędzonego czasu w miłej atmosferze  na urozmaiconej zabawie z dawką różnorodnej wiedzy był najlepszą nagrodą dla organizatorów programu „Aktywne ferie 2018”.

 

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia
Janusz Harpula, Wiesław Bukowski

 

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny