Powrót

Czwarte miejsce w Mistrzostwach Podkarpacia U16 w Futsalu

Styczeń 25, 2018

W ubiegłą niedzielę nasza drużyna młodzieżowa do lat 16 uczestniczyła w Młodzieżowych Mistrzostwach Podkarpacia ,które równocześnie były Eliminacjami Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Rywalizację o awans rozpoczęliśmy od pojedynku z Heiro Futsal Rzeszów. Nasi młodzi zawodnicy do tego spotkania podeszli niesamowicie zdeterminowani mając z ,,tyłu głowy'' sparingowe spotkanie z tą drużyną. Właśnie ta determinacja i dobra gra całego zespołu przyczyniła się do zwycięstwa 4-1.

Kolejny mecz to potyczka z LKS Trzebownisko. Nasi młodzieżowcy przez pierwszą połowę bili głową w mur, nie mogąc przebić się do bramki rywali. Do przerwy nasza drużyna remisowała spotkanie 0:0 Jednak na drugą część tego spotkania zawodnicy wyszli wysokim pressingiem co poskutkowało zdobyciem dwóch bramek i takim tez wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Trzeci pojedynek, to małe derby z JKS Jarosław . Nasi zawodnicy pokazali w tym spotkaniu ogromna wolę walki i chęć zwycięstwa. Mimo straty bramki na 0-1, nasi zawodnicy najpierw dążyli do wyrównania, a następnie do zwycięstwa. Ukoronowaniem tego wyniku był strzał zza połowy Jakuba Lechowicza.

Ostatni mecz grupowy to spotkanie z Czarni Oleszyce – piłka nożna. Miał to być ostatni sprawdzian naszych umiejętności i tak też się stało. Nasi młodzieżowi futsalowcy dzielnie walczyli, nie dając zbyt dużego pola manewru rywalom, a samo spotkanie zakończyło się skromnym wynikiem 1-0.

W ten oto sposób podopieczni trenerów Radek Salwach i Artur Gurak wygrali wszystkie spotkania w fazie grupowej, awansując do dalszej fazy turnieju z pierwszej lokaty.

W fazie półfinałowej czekaliśmy na rywala, a miał nim być ktoś z dwójki KS Zaczernie – Góral Tryńcza. Los chciał iż w półfinale turnieju czekał nas pojedynek z Góral Tryńcza Futsal-Team.

Początek spotkania półfinałowego od razu należał do naszych gości, którzy dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry. Górale wbili nam dwie bramki i do przerwy widniał na tablicy wynik 0-2.

Po przerwie nasi zawodnicy wyszli jak w pojedynku z Trzebowniskiem wysokim pressingiem na rywali, jednak klasa drużyny przeciwnej okazała się nieco wyższa i Górale zdołali zdobyć bramkę numer 3. Nasi trenerzy postawili na wariant z wycofanym bramkarzem co przyniosło efekt w postaci bramki, która padła na 30 sekund przed końcem meczu i wynikiem 1-3 zakończyliśmy półfinałowy bój. 
W meczu o 3 miejsce czekał na nas zespół z Zaczernia. W regulaminowym czasie gry mieliśmy wynik 3-3, a w rzutach karnych lepsi okazali się rywale, pokonując nas 2-3. 
Nasi trenerzy podsumowali ten turniej w samych dobrych słowach :

,,Naprawdę jesteśmy zadowoleni z chłopców, z determinacji z jaką podeszli do tego turnieju. Widzieliśmy jaką tryskali energią po każdej zdobytej bramce, jak to ich napędzało. Jednak zdawaliśmy sobie sprawę jak uchodziło z nich powietrze z każdą kolejną minutą, zmęczenie dawało się we znaki. Nie możemy mieć jednak do nikogo pretensji, bo wiemy że dali z siebie nie 100, a 110%, co było widać w każdym spotkaniu. Dziękujemy im naprawdę za ten fajny okres pracy i za ten turniej- podsumowali Radek Salwach oraz Artur Gurak.

FUTSAL TEAM PRZEWORSK:  Damian Motyka Konrad Majcher Jakub Frydlewicz Grzesiek Cichy Krystian Rachfał Kamil Knytel Kacper NajsarekJakub Lechowicz Michał Korzeniowski Michał Motyka Kuba Woźniak Antek Komenda

Trenerzy: Artur Gurak Radek Salwach
Kierownik: Mirosław Motyka Sylwek Tomasz Lomber

 

DSC09632 DSC09576 DSC09616


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny