Powrót

CBA wydało zgodę na odtajnienie akt Stanisława T. 

Grudzień 11, 2017

Centralne Biuro Antykorupcyjne wydało zgodę na odtajnienie niejawnych akt ws. wyłudzeń z PFRON. Głównym oskarżonym w tej sprawie jest Stanisław T. były już właściciel i zarządca firmy produkującej okna z Przeworska.


Stanisław T. był już skazany przed Sądem Okręgowym w Przemyślu, we wrześniu 2016 roku. Wówczas był jedną z osób powiązanych z aferą byłego marszałka podkarpackiego Mirosława Karapyty. Główny oskarżony, Mirosław Karapyta usłyszał szesnaście zarzutów, w większości korupcyjnych. Z głównej sprawy, przemyski sąd wyłączył wątki dotyczące części oskarżonych m.in. Stanisława T. Wyrok zapadł, przedsiębiorca był oskarżony o wyłudzenie 500 tys. złotych dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Drugi z przeworskich przedsiębiorców  Zbigniew S.  miał  nielegalnie pomoc w uzyskaniu tych pieniędzy. Zbigniew S.  miał dostarczyć Stanisławowi  T. dokumenty świadczące o zakupie maszyn do zakładu pracy chronionej. W rzeczywistości maszyny zostały tylko wypożyczone na czas kontroli. Obaj zdecydowali się na dobrowolne poddanie karze. Stanisław T. został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata i 15 tys. złotych grzywny. Ma zwrócić dotację. Sprawa Zbigniewa S., przedsiębiorcy z Przeworska, który miał dać Mirosławowi Karapycie 30 tys. złotych łapówki, została zwrócona do prokuratury w celu uzupełnienia materiałów. 

 

Przed Sądem Rejowym w Przeworsku  toczyło się inne postępowanie, gdzie oskarżonym, a następnie uniewinnionym był pracownik Urzędu Gminy Przeworsk Daniel K. Tam nazwisko Stanisława T. pojawiało się na każdej rozprawie. Jednak procesu przeciwko właścicielowi fabryki okien w Przeworsku jeszcze nie było, bo część akt w tej sprawie było utajnione przez CBA. Teraz Centralne Biuro Antykorupcyjne wydało zgodę na odtajnienie niejawnej części akt i sprawa Stanisław T. w końcu trafi na wokandę. 


BO


5 myśli na temat “CBA wydało zgodę na odtajnienie akt Stanisława T. ”

 1. Znam Ich napisał(a):

  A kiedy wezma sie za Klaka?

 2. Kolega napisał(a):

  Czyli Daniel K. nie jest już Danielem K.? A moze sie jeszcze nie uprawomocnil ten wyrok.

 3. podaj logibn napisał(a):

  Kiedy te zasrane służby odtajnią akta Zajazdu Pastewnik dyrektora Rusinka i osób towarzyszących

 4. podaj cokolwiek napisał(a):

  I co z tego wynikło– komornicy obłowią sie–PEFRON  dostanie kasę– a stanislaw jak jeżdzil mercem tak jeżdzi– oto jest afryka–

   

 5. lol napisał(a):

  Jak odróznić pospolitego złodzieja od biznesmena?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny