Powrót

Kierowco zachowaj ostrożność na drodze!

Listopad 21, 2017

Zmieniająca się aura powoduje, że warunki na drogach stają się trudniejsze. W niedzielę policjanci odnotowali 5 kolizji, do których doszło na odcinku autostrady A4 w Przeworsku. Przyczyny tych zdarzeń są podobne, czyli niesprzyjające warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia drogi, lekceważenie przepisów drogowych, a także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy.


Opady deszczu w połączeniu z niską temperaturą sprawiają, że nawierzchnia drogi staje się śliska i wystarczy jeden gwałtowny ruch, by kierowca stracił panowanie nad pojazdem. W takich sytuacjach już tylko szczęście decyduje o tym, czy wyjdziemy z tego bez szwanku, czy też zakończy się to tragedią. Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, były przyczyną aż 5 zdarzeń drogowych, do których doszło w niedzielę wieczorem na autostradzie A4. W każdym z tych przypadków kierowcy tracili panowanie nad pojazdem i uderzali w barierkę ochronną.

Na szczęście były to tylko niegroźne kolizje, w których nikt nie został poważnie ranny. Policjanci ustalili, że uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

KPP Przeworsk

 

303-146682 303-146683 303-146684


Jedna myśl na temat “Kierowco zachowaj ostrożność na drodze!”

  1. abc napisał(a):

    Co to znaczy " niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze " ?
    Jeśli przykładowo  samochód jadacy przedemna przejedzie przez najbliższy zakręt przed nami 100km/h a ja jadąc 70km/h z niego wypadnę to:  nie dostosowałem prędkości do warunków ? czy do umiejętności ? czy nie posiadałem umiejętności jak kierowca przedemna ?
    Czy często słyszycie zeby przyczyna wypadku był zły stan drogi koleiny, dziury źle wyprofilowany zakręt ? Nawet jeśli tak jest to w wiekszosci wypadków i tak podawana jest prędkość lub wspaniały przepis " niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze "…….

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny