Powrót

Sprawa Zdzisławy P. znów na wokandzie 

Październik 3, 2017

W lipcu ub. roku (http://mojprzeworsk.pl/2016/07/krwawa-dzidka-uslyszala-wyrok/) pisaliśmy o nadzwyczajnie łagodnym wyroku dla Zdzisławy P. oskarżonej o upolowanie prośnej lochy dzika, znajdującej się w okresie ochronnym oraz posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji typu loftka. Z nadzwyczaj łagodnym wyrokiem nie zgodził się prokurator. Rację przyznał mu Sąd Okręgowy w Przemyślu i sprawa ponownie trafiła do jarosławskiego Sądu Rejonowego do rozpatrzenia.

Zdzisława P., żona byłego komendanta policji w Sieniawie, 21 czerwca 2016  po 3 latach usłyszała wyrok w sprawie, w której zasłynęła jako „Krwawa Dzidka”. Zarzuty prokuratorskie dostała szybko, jednak jej sprawa długo wędrowała po wokandach okolicznych sądów, aż w końcu Sąd Rejonowy w Jarosławiu podjął się osądzenia „Krwawej Dzidki”.

Kobieta i jej współtowarzysz polowania ze stycznia 2013 r. usłyszeli wyrok.– Sąd uniewinnił Zdzisławę P. od zarzutu nielegalnego posiadania amunicji, bowiem w jego ocenie zakaz używania tego rodzaju amunicji na polowaniach nie jest tożsamy z prawem do legalnego nabywania i posiadania takiej amunicji przez myśliwego – mówiła Małgorzata Reizer, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu. – Oboje oskarżeni dopuścili się natomiast kłusowania zwierzyny – prośnej lochy dzika, znajdującego się w okresie ochronnym i tutaj sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec oskarżonych na okres próby 2 lat, oddał oskarżonych pod dozór kuratora sądowego w tym okresie i orzekł wobec oskarżonych nawiązki w kwocie po 8 tys. zł na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach – dodała M. Reizer.


Prokurator nie zgodził się z takim wyrokiem i złożył wniosek do Sadu Okręgowego w Przemyślu o ponowne rozpatrzenie spraw. -Sąd Okręgowy w Przemyślu przychylił się do prośby prokuratora. Sprawa Zdzisławy P. wróciła na wokandę do Sądu Rejonowego w Jarosławiu i j jest rozpatrywana od początku. Prokurator domaga się, aby sąd uznał Zdzisławę P. winną obu zarzucanych jej czynów i  wymierzył karę w zawieszeniu- powiedziała nam Marta Pętkowska, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.


BO


Fot. (Zdjęcie pochodzi z Archiwum Koła Łowieckiego) Sprawa Zdzisławy P. ciągnie się od 2013 roku. 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny