Powrót

Śmiertelne potrącenie pieszego

Październik 7, 2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj późnym wieczorem, w Majdanie Sieniawskim. Na drodze wojewódzkiej nr 835, kierujący osobowym audi potrącił pieszego. Pomimo akcji reanimacyjnej, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Wczoraj około godz. 21, w Majdanie Sieniawskim, na drodze wojewódzkiej nr 835, relacji Sieniawa – Tarnogród, doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy na nieoświetlonym odcinku drogi, przechodził przez jezdnię i został potrącony przez audi. Mimo podjętej reanimacji, życia 57-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego nie zdołano uratować. Policjanci ustalili, że kierujący audi, 25-letni mieszkaniec województwa śląskiego, był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki i prokuratorem. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań. Zebrany materiał dowodowy pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności tego wypadku.

Przez kilka godzin, na tym odcinku drogi wojewódzkiej, ruch odbywał się wahadłowo.

Pamiętajmy, że piesi podczas zdarzeń drogowych mają najczęściej najmniejsze szanse na przeżycie. W okresie jesienno – zimowych gdy warunki na drodze stają się trudniejsze, wcześniej zapada zmrok pieszy ubrany w ciemne kolory bez odblasków jest praktycznie niewidoczny dla kierujących. Sami zatroszczmy się o swoje bezpieczeństwo pamiętając, że dzięki niewielkiemu odblaskowi jesteśmy bardziej widoczni na drodze. Pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowców już z odległości około 200 m.

 

rj

KPP Przeworsk

 

303-142572


3 myśli na temat “Śmiertelne potrącenie pieszego”

  1. Bg@ napisał(a):

    Szkoda że nie wspomniano, że pieszy był po wielu " głębszych"…..

  2. Pppp napisał(a):

    Droga 835 przez częściowo wyremontowana nawierzchnie oraz połączenie z A4 stała się bardzo uczeszczszczana . Zwolnić w terenie zabudowanym zapominają osobówki tiry piesi chodzą jak święte krowy i takie tragedie będą częstsze …

  3. forum napisał(a):

    a gdzie jest forum ? cos tu sie dzieje poza wypadkami ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny