Powrót

Zdarzenie drogowe w Dobrej

Wrzesień 21, 2017

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło około godz. 9.30 (21-09-2017 przyp.red.) w miejscowości Dobra. Kierujący ciężarówką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna był trzeźwy.


Dziś około godz.  9.30, na drodze wojewódzkiej nr 867 w miejscowości Dobra, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki. Patrol ruchu drogowego, który został skierowany na miejsce zastał przewróconego tira na poboczu drogi. Jak ustalili policjanci, kierujący mercedesem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i samochód przewrócił się do rowu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.  

Badanie stanu trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego wykazało, że był trzeźwy. Sprawca kolizji ukarany został mandatem. Z uwagi na stan techniczny pojazdu policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne zarówno naczepy, jak i ciągnika siodłowego.


Policja apeluje!

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to główna przyczyna wielu zdarzeń na drogach. Jesień, to czas kiedy wcześniej zapada zmrok, a  warunki atmosferyczne coraz trudniejsze, nie ułatwiające jazdy kierowcom. Choć jezdnia wydaje się czarna i sucha, bardzo często tak nie jest. Przymrożona nawierzchnia drogi jest jak wiadomo śliska, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Przy nadmiernej prędkości i śliskiej nawierzchni nie trudno o zdarzenie drogowe. Dlatego też każdy kierowca powinien przewidzieć skutki swojego zachowania na drodze. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie.

KPP Przeworsk

11 12 13

 

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny