Powrót

Stowarzyszenie Świętoniowa – program „Umiem Pływać”

Wrzesień 27, 2017

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej  realizuje projekt „Jak ryba w wodzie” w ramach ogólnopolskiego projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W projekcie bierze udział 222 uczniów  klas I – III z 8 szkół podstawowych z terenu Gminy Przeworsk.

Zajęcia odbywają się na krytej pływalni MOSiR w Jarosławiu oraz basenie Szkoły Podstawowej nr. 1 w Przeworsku. Zajęcia rozpoczęto we wrześniu i potrwają do listopada br.. Realizacja projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania,  ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Dzięki projektowi uczniowie nie tylko uczą się pływać ale również  nabywają nawyki bezpiecznego zachowania na basenie oraz nad wodą. Uczniowie szkolą się pod okiem instruktorów. Każdy uczestnik projektu weźmie udział w 20 lekcjach.  Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dotacji Gminy Przeworsk uczniowie biorą udział w projekcie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. 

 Prezes zarządu Wiesław Bukowski

 

SAM_1329 SAM_1362


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny