Powrót

Złagodzenie dozoru policyjnego dla oskarżonego Zbigniewa K. 

Sierpień 8, 2017

Starosta przeworski Zbigniew K. oskarżony w aferze podkarpackiej usłyszał zarzut dotyczący ujawnienia informacji objętych tajemnicą służbową, oraz bezprawnego wpływania na świadka. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, oraz  zakaz kontaktu z innymi oskarżonymi m.in. z Janem B.


– Zbigniew K. wystąpił o złagodzenie dozoru policyjnego. Przez ponad rok trwania śledztwa, oskarżony  zgłaszał się co tydzień w przeworskim Komisariacie Policji. Na jego wniosek dozór złagodzono i obecnie Zbigniew K. zgłasza się tylko raz w miesiącu. Podtrzymano zaś zakaz kontaktu z innymi oskarżonymi i świadkami w tej sprawie- powiedział Rzecznik Prasowy z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, prokurator Piotr Żak – Sprawa Zbigniewa K. jest badana pod kątem dwóch zarzutów tj. art. 231 KK (§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.) oraz z art. 245 Kodeksu Karnego. (Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka, biegłego, tłumacza, oskarżyciela albo oskarżonego lub w związku z tym narusza jego nietykalność cielesną, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). Sprawa ciągle jest badana. Pojawiły się nowe dowody, które trzeba zweryfikować, oraz nowi świadkowie. Całe to postępowanie jest wielowątkowe. To prawda, że Zbigniew K. nie przyznaje się do zarzutów. Weryfikujemy jego zeznania, oraz zeznania innych oskarżonych i świadków –dodał Piotr Żak. Rzecznik Prasowy  Prokuratury Regionalnej w Katowicach, która prowadzi postępowanie ws. afery podkarpackiej zaznaczył, że pierwsze akty oskarżenia w tej sprawie trafią do sądu już we wrześniu tego roku. 


BO

zbigniew k
Fot. Oskarżony starosta powiatu przeworskiego Zbigniew K. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów


4 myśli na temat “Złagodzenie dozoru policyjnego dla oskarżonego Zbigniewa K. ”

 1. Piotr napisał(a):

  PRAWIDŁOWO!!! JEŚLI SIĘ POTWIERDZI TO WYROK DO ODSIADKI Z MIEJSCA!!! NIE W ZAWIESZENIU.

 2. Budyń napisał(a):

  Czemu ten gość dalej zajmuje urząd ze względu na domniemanie niewinności czy z jest jakaś inna podstawa. Ma dozór policyjny jeszcze powinien mieć honor i podać się do dymisji ale on jest z PSL więc jest jak jest.

  1. nowojorczyk napisał(a):

   A jak by był z PiSu to pewnie dawno awansował by wyżej co ???

   1. ANETA napisał(a):

    jakby był z PIS to juz Dawno by siedział , nie mam na mysli akurat tego pana bo póki Co sądy są z PEŁO , akurat ten pan mi nie przeszkadza , mam na myśli sytuaje ogólnie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny