Powrót

Piknik „Orzeł łączy Pokolenia” – Relacja

Sierpień 1, 2017

W dniu 29 lipca 2017r. na Stadionie Miejskim w Przeworsku odbył się Piknik Sportowo-Rekreacyjny „Orzeł Łączy Pokolenia” organizowany prze Miejski Klub Sportowy Orzeł Przeworsk, Burmistrza Miasta Przeworska, Urząd Miasta Przeworska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku.

1

Piknik rozpoczął  się o godzinie 15:00, rozgrywkami najmłodszych uczestników, dzieci z rocznika 2008 i 2009. Mecze były bardzo emocjonujące i prowadzone w sportowej rywalizacji a każda zdobyta bramka spotykała się z dużym aplauzem zgromadzonych rodziców.

2

Dla najmłodszych uczestników po zakończeniu rozgrywek sportowych czekały niespodzianki w postaci słodyczy, drobnych upominków oraz dmuchana zjeżdżalnia i bramka celnościowa.

Następnie na boisko wyszły drużyny Oldboy Przeworsk którzy zmierzyli się z drużyna Oldboy z Kańczugi w meczu o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela.

Na boisku pojawiło się wielu zawodników których kibice mogli oglądać i podziwiać w latach 90-tych.
Zwycięsko z tego pojedynku wyszli  goście z Kańczugi którzy zwyciężyli 3:1 (2:0) po dwóch bramkach Edwarda Słysza oraz jednej Piotra Fajgera. Bramkę na Oldboy Przeworsk zdobył Janusz Wołowiec.
Mecz rozegrano 2 x 25 minut.
Okazały Puchar z rąk Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela odebrał Józef Ciapa.

Przeworsk – Kańczuga 1:3 (1:2) 
Bramki: Janusz Wołowiec 23' (karny) – Piotr Fajgier 6', Edward Słysz 9', 30’

Przeworsk: Marek Krupa, Łukasz Jankowski, Paweł Dąbek, Grzegorz Jucha, Andrzej Sowiński, Dariusz Brud, Tomasz Majba, Waldemar Majba, Waldemar Kornafel, Andrzej Krupa, Janusz Wołowiec, Jacek Drzystek, Grzegorz Łuczyk, Arkadiusz Kiszka, Robert Gilarski, Łukasz Kowal.
 
Kańczuga: Jacek Groch, Piotr Fajgier, Wiesław Czerwiński, Marek Gil, Mariusz Szmuc, Andrzej Zając, Marcin Pacuła, Maciej Pinda, Edward Słysz, Józef Ciapa, Robert Trojnar. 
Sędziowali: Bogusław Lemiech oraz Tomasz Dziedzic i Grzegorz Stępak (Przeworsk) 

O godzinie 17:00 na murawie pojawiły się drużyny MKS Orzeł Przeworsk i Łady 1945 Biłgoraj które zmierzyły się w meczu o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska.

Występująca na co dzień w IV lidze lubelskiej drużyna Łady wysoko zawiesiła poprzeczkę naszej drużynie. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.


W drugiej odsłonie na prowadzenie wyszli goście z Biłgoraja kiedy to w 56 minucie Arkadiusz Czok zdobył bramkę.
Odpowiedź Orła była natychmiastowa, bo już w 60 minucie Przemysław Paluch doprowadził do wyrównania a 4 minuty później ten sam zawodnik strzałem głowa dał prowadzenie naszej drużynie.

Łada nie zamierzała się poddawać i dążyła do wyrównania, jednak to Orzeł zadał decydujący cios i w 80 minucie zdobył bramkę na 3:1.
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Puchar Burmistrza Miasta Przeworska pozostał w Przeworsku.
Z rąk Burmistrza Leszka Kisiela puchar odebrał Piotr Boratyn.


ORZEŁ – Łada 1945 Biłgoraj 3:1 
56' 0:1 Arkadiusz Czok 
60' 1:1 Przemysław Paluch 
64' 2:1 Przemysław Paluch 
84' 3:1 zawodnik testowany 

ORZEŁ: Kurosz – Misiąg, Pikuła, Strączek, Tworzydło, Kowal, Paweł Gurak, zawodnik testowany, Barszczak, zawodnik testowany, Boratyn oraz Piątek, Paluch, Jarosz. 

ŁADA: Szawara – Poliwka, Mulawa, Sobotka, Myszak, zawodnik testowany I, Chmura, Mazurek, zawodnik testowany II, Czok, Perin oraz Hasiak, Rataj, Konopka. Sędziowali: Grzegorz Stępak oraz Bogusław Lemiech i Tomasz Dziedzic (Przeworsk).

Mecz z Ładą był pożegnalnym występem wieloletniego zawodnika naszego klubu Sylwestra Jarosza, który w barwach Orła spędził kilkanaście sezonów i rozegrał łącznie 255 oficjalnych spotkań.
Sylwester otrzymał od Zarządu klubu okolicznościowy dyplom i statuetkę. Sylwek dziękujemy za lata gry.

Prezes MKS Orzeł, Grzegorz Bieniasz wręczył okolicznościowe dyplomy Burmistrzowi Miasta Przeworska za wieloletnie wspieranie MKS Orzeł, mając nadzieję na dalszą owocną współpracę oraz Dyrektorowi MOSiR Grzegorzowi Łuczykowi za wspieranie klubu i bardzo dobra współpracę.

Po dłuższej kilkuletniej przerwie do kalendarza  imprez sportowych powrócił mecz o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska. Mamy nadzieję, że będzie to cykliczna impreza organizowana nieprzerwalnie w kolejnych latach.

3
W czasie pikniku na przybyłych oprócz emocji sportowych czekały obficie zaopatrzony bufet i grill. 


Piknik cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców Przeworska i okolic którzy wraz z byłymi zawodnikami wspominali mecze z lat ubiegłych oraz wymieniali poglądy o teraźniejszości. 


W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za udział w Pikniku i zapraszamy za rok.

4 5 6 7

 

(http://orzelprzeworsk.futbolowo.pl)


9 8 10


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny