Powrót

16- latek uciekał przed policją

Sierpień 15, 2017

16-letni kierowca motoroweru, który wczoraj ( 13 sierpnia br. – przyp red. ) w Gniewczynie Trynieckiej próbował zgubić policyjny pościg, odpowie za swoje czyny przed sądem. Nastolatek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.


13 sierpnia br. około godz. 20, w miejscowości Gniewczyna Tryniecka policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Pomimo wyraźnego sygnału do zatrzymania pojazdu mężczyzna nie zareagował, a wręcz przyśpieszył i zaczął uciekać przed policją. Funkcjonariusze ruszyli za motorowerzystą, który podczas ucieczki stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił pojazd.

Na szczęście zarówno kierujący jak i jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń.      

Jak okazało się podczas kontroli, 16-letni kierujący mieszkaniec powiatu przeworskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Tak też tłumaczył policjantom przyczynę nie zatrzymania się do kontroli.  Nastolatek nie posiadał także przy sobie wymaganych dokumentów pojazdu, a przewożony przez niego pasażer miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Teraz młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

 

rj

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny