Powrót

Złoty medal Krzysztofa Zięby

Maj 22, 2017

Złoty medal Krzysztofa Zięby podczas finału wojewódzkiego Gimnazjady rozegranego w Dębicy 11 maja 2017r.

Krzysztof Zięba ponownie został Mistrzem Podkarpacia Gimnazjady w pływaniu stylem klasycznym na 50m. Jest to już jego drugi złoty medal. Pierwszy zdobył w ubiegłym roku szkolnym, a obecnie obronił swój tytuł po bardzo emocjonującej walce. Uzyskał znakomity czas 31,18s. Krzysztof jest uczniem trzeciej klasy Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku i na co dzień trenuje w Klubie Pływackim Orlik Przeworsk.

Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku było reprezentowane w finale wojewódzkim Gimnazjady przez sztafetę dziewcząt. Nasze zawodniczki zakwalifikowały się do finału z szóstym czasem. Do zawodów przystąpiliśmy z dużym optymizmem. Dziewczęta wspaniale się zaprezentowały. W wyścigu finałowym poprawiły swój czas o 3 s i zajęły znakomite 5 miejsce. Sztafeta wystąpiła w składzie: Anna Olejarka, Patrycja Bańkowska, Jagoda Polak, Karolina Siedlec, Katarzyna Bąk, Klaudia Kapusta, Klaudia Warchoł i Katarzyna Wiśniowska. Na niższym etapie  rozgrywek w sztafecie startowała Ania Ślęk.
W wyścigach indywidualnych wystąpiła Jagoda Polak, która na 50m stylem grzbietowym zajęła 8 miejsce. Jeszcze lepiej popłynęła na 50m stylem klasycznym Ania Olejarka. Ania zajęła pechowe czwarte miejsce, do medalu zabrakło 0,07s. Większość naszych zawodniczek trenuje pływanie w Klubie Pływackim Orlik Przeworsk. Zawodników do zawodów przygotowali Janusz Czerwiński i Michał Zawadzki.

 

image001 image002


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny