Powrót

Daniel K. oskarżony o wyłudzenia

Maj 15, 2017

W sprawę wyłudzeń z PEFRON zamieszanych jest kilkanaście osób, w tym pracownik gminy Przeworsk Daniel K. i przeworski przedsiębiorca Stanisław T. Przed Sądem Rejonowym w Przeworsku odbyło się już 15 rozpraw, kolejna odbędzie się 24 maja br. 


– Daniel K. został oskarżony o to, że w okresie 2011- 2012 swoimi działaniami miał doprowadzić Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 21 307,92 zł, w ten sposób, że podpisał w imieniu dwóch osób (niepełnosprawnych sióstr Daniela K. -przyp. autora) fikcyjne umowy o pracę z zakładem pracy chronionej. Osoby te posiadały stopień niepełnosprawności, ale w rzeczywistości pracy nie świadczyły i z tego tytułu dofinansowanie we wskazanych kwotach do stanowisk pracy utworzonych dla tych osób, nie przysługiwało- mówiła Rzecznik Sadu Okręgowego w Przemyślu sędzia Małgorzata Reizer

W zbiorowym akcie oskarżenia przygotowanym przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie, znalazło się 19 osób. Trzy poprosiły o wyłączenie sprawy do osobnego rozpatrywania, wśród tych trzech osób jest m.in. przeworski przedsiębiorca Stanisław T., któremu  postawiono zarzut płatnej protekcji .


Pracownik Gminy Przeworsk Daniel K. na stronie internetowej gminy zamieścił oświadczenie, w którym całkowicie zaprzecza jakoby był winny zarzucanych mu czynów. 


BO

z paskiem
Fot. Daniel K. zaprzecza, by dopuścił się łamania prawa i zaznacza, że  cała sytuacja godzi w jego dobre imię. 


30 myśli na temat “Daniel K. oskarżony o wyłudzenia”

 1. Piotr napisał(a):

  Jak go skarzą to na pewno prezydent go ułaskawi 😛 W końcu rządzi dojna zmiana 😛

  1. ANETA napisał(a):

   PAN K JEST PRAWNIKIEM I NIE SĄDZE ŻEBY COS TAKIEGO ZROBIŁ , ALE PEWNIE CI KTÓRYM KORYTO ODCIETO BIORA ODWET

 2. Budyń napisał(a):

  Ten „przedsiębiorca” Stanisław T to chyba po raz kolejny jest zamieszany w jakieś ciemne interesy.

 3. iva napisał(a):

  Niniejszym kampanię wyborczą i sezon grillowania wójta uważam za otwarty.

 4. meg napisał(a):

  i taka osoba jest wójtem normalnie śmiech na sali…czy na prawdę nie ma już uczciwych osób

  1. Hieronim napisał(a):

   A ty jastes uczciwa lub uczciwy????
   Popatrz najpierw na swoja nieskazitelnosc a pozniej osadzaj innych

  2. Hieronim napisał(a):

   A ty jastes uczciwa lub uczciwy????
   Popatrz najpierw na swoja nieskazitelnosc a pozniej osadzaj innych.
   Wzor mi sie znalazl

   1. meg napisał(a):

    tak jestem uczciwa i nie okradam innych, a ludzie którzy piastują stanowiska powinni być uczciwi a nie kraść

    1. Prawy napisał(a):

     Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani.

  3. iva napisał(a):

   Z całym szacunkiem ale z artykułu wynika, że Daniel okradł swoje niepełnosprawne siostry. Znam człowieka od paru lat i po prostu nie wierzę w to. Pachnie lekkim absurdem. Kto Daniela zna, to wie, że w ogień by za nimi skoczył i że o pieniądze to raczej nigdy niezbyt był pazerny.

   1. Kaśka napisał(a):

    Raczej nie okradł sióstr tylko wyłudził kase z PFRON, a siostry były tylko narzędziem.

 5. jam napisał(a):

  Pomówić jest bardzo łatwo . Może Pani BO poda wiarygodne żródło tej „sensacyjnej „informacji ?

  1. iva napisał(a):

   Tu akurat pani BO nie pomawia, tylko cytuje dane z sądu oraz gazety NOWINY. Niemniej jednak zdjęcie z zasłoniętymi oczyma i pierwsza litera nazwiska budzą niesmak. Tania sensacja.

  2. Bronek napisał(a):

   Jam kiepie a zródło: sąd tj. wiarygodne

   1. Bronek napisał(a):

    Bo jak już wypowiedzi ludzi z sądu są niewiarygodne to kto ma się wypowiadać? Wójt wydał oświadczenie że jest niewinny. Sędzina mówi dlaczego toczy się sprawa, wszysvy są niewiarygodni?

 6. Stefan napisał(a):

  Masakra i kompromitujący wstyd. Prawie „święty” wójt z PIS a jak wszystko na to wskazuje ukradł kasę z PFRON wykorzystując na dodatek niepełnosprawne siostry. Natychmiast do dymisji. Skąd ten Kaczyński bierze takich ludzi?

  1. Kaśka napisał(a):

   Bo Kaczyński ma słabość do ministrantów co bezmyślnie wszystko podPISują. Ten akurat poszedł o krok dalej i posPISał siostry 😀

 7. Budyń napisał(a):

  Czy słyszeliście o czymś takim jak domniemanie niewinności, jeśli nie ma wyroku jest niewinny.

 8. Podaj login..A@ napisał(a):

  Widzę Danek, że będziesz miał poważnego kontr-kandydata w wyborach bo oszczerstwa znowu się zaczynają. Dajcie spokój, nie wierzę w te brednie. Z jego pozycją zawodową i jego charakterem ??? Gość ma zasady i głowę na karku !!! Najwyraźniej ktoś go wrabia i chce „opluć” przed wyborami.

  1. Jarecki napisał(a):

   „opluć” przed wyborami?! Jak materiał zebrany przez prokuraturę może być walką polityczną???

 9. maniek napisał(a):

  Kompromitacja! Jeden z głównych liderów PIS w Przeworsku pospolitym złodziejem! O włos a zostały taki typek posłem. Ludzie! Dalej chcecie wspierać takich oszustów?

 10. ted napisał(a):

  Daniel K. w tym czasie nie pracował w gminie i nie był wójtem nikt nie pisze jaką niby rolę pełnił w tej niby farsie może chodzi o innego wójta

  1. Piotr napisał(a):

   Nie trzeba być wójtem, żeby wyłudzić pieniądze z PFRON podrabiając podpisy własnych niepełnosprawnych sióstr.

 11. slomax napisał(a):

  Póki nie ma wyroku, to nie ma co osądzać…
  Ale faktycznie, często ludzie popełniają głupie błędy nie myśląc o konsekwencjach w przyszłości. Jeżeli przykład pana K. okaże się prawdą…no cóż, pewnie jak to robił to nie przypuszczał, że kiedyś będzie wójtem i mu to ktoś wyciągnie. Takich co wyłudzają pieniądze z PFRON czy innych dotacji jest pełno, ale nie każdy z nich ma aspiracje, żeby pełnić funkcję publiczne.

 12. aju napisał(a):

  Na pewno nie ukradł dla siebie, tylko załatwił pieniądze niepełnosprawnym siostrom. Może to załatwianie było na granicy prawa ale co, własnym siostrom miał odmówić pomocy? Jak napisano powyżej, gdyby nie zaczął pełnić funkcji publicznej nikt, nigdy by się tym nie zainteresował, a że został później wójtem, to wyciągną mu wszystkie brudy do czwartego pokolenia.

  1. STOKROTKA napisał(a):

   troche jak Robin Hood…

  2. Piotr napisał(a):

   Zarzuty w tej sprawie usłyszało 19 osób. Do tej pory odbyło się 15 rozpraw więc jest to „grubsza” sprawa, a nie tylko polityczne gierki. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, to nie było to działanie „na granicy prawa” tylko przestępcze. Jako prawnik powinien wiedzieć jakie konsekwencje może ponieść z tego powodu. Jako były ministrant powinien znać 7 przykazanie. Jako przyszły wójt powinien nie powinien wyłudzać publicznych pieniędzy.

 13. sami awoj napisał(a):

  Haha Dalej Krawiec ma problem I to nie tylko ten Krawcu prostuj papiery gminne za tamtego wujta Bo za niedlugo za to tez die wezma Bo Sam Ni wiecie co macie w papierach

 14. Staś napisał(a):

  S T śmieje się z Was i jeździ rowerem jak gdyby nic się nie stało , nic mu nie zrobicie…

 15. anonim napisał(a):

  taki niby ten wójt jest święty i uczciwy a swojego dyrektora 2 tygodnie przed emeryturą robi dyrektorem szkoły żeby ten mógł zachować mieszkanie w szkole dla swojego syna a dyrektor ma wypasiony dom podwładnych w urzędzie pomiata liczą się tylko przyjęci bez konkursu z legitymacjami PIS

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny