Powrót

Sprzedała alkohol 15-latkowi

Maj 17, 2017

Z konsekwencjami muszą liczyć się ekspedientka i właściciel sklepu, gdzie doszło w niedzielę do sprzedaży alkoholu 15-letniemu chłopcu. W sprawie toczy się postępowanie.

W niedzielę wieczorem dyżurny przeworskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Przeworsku ekspedientka sprzedała alkohol młodemu mężczyźnie. Nastolatek bez problemu zakupił dwie butelki piwa. O zajściu policjantów powiadomił jeden z klientów sklepu. Na miejsce udali się dzielnicowi. Jednak młodego mężczyzny już nie było.

Policjanci ustalili świadków tego zdarzenia oraz przeprowadzili rozmowę z ekspedientką, która sprzedała piwa chłopakowi. Kobieta tłumaczyła, że była przekonana, iż alkohol sprzedaje osobie pełnoletniej.

Funkcjonariusze ustalili dane personalne nieletniego i udali się do miejsca jego zamieszkania. 15-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego przyznał się do zakupienia alkoholu, jednak jak twierdził, nie dla siebie. 

Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ekspedientka odpowie za przestępstwo sprzedaży alkoholu nieletniemu, za które grozi kara grzywny. Właściciel lokalu może zaś stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

W sprawie toczy się postępowanie.  

 

rj

KPP Przeworsk


2 myśli na temat “Sprzedała alkohol 15-latkowi”

  1. fff napisał(a):

    serio ? ….

  2. 123 napisał(a):

    Żałosna Pani redaktor haaahahaah

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny