Powrót

Śledczy badają czy w Sieniawie popełniono przestępstwa

Maj 13, 2017

Śledztwo prowadzi Komenda powiatowa  Policji z Łańcuta. Wątków, które badają śledczy jest kilka. Woś do dziennikarzy mówi, że o niczym nie wie, a śledztwo jest prowadzone bez  jego udziału.

Rzecznik Prasowy KPP w Łańcucie st. sierż. Wojciech Gruca znaczył, że śledztwo jest w toku. – Na razie nie postawiono nikomu zarzutów.  Na dzień dzisiejszy prowadzimy śledztwo w sprawie, nie przeciwko konkretnej osobie – skwitował W.Gruca. Sprawa, która prowadzona jest w Łańcucie ma kilka wątków. Śledczy badają m.in. kwestię związaną z pobraniem nienależnego wynagrodzenia za pracę w sytuacji nie świadczenia pracy oraz nienależnego wynagrodzenia za lata 2008-2010 oraz 2011-2014 z tytułu niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego i działania na szkodę Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie. Śledztwo bada również czy przekroczone zostały  uprawnienia i niedopełnienie obowiązków polegających na dopuszczeniu do nieprawidłowości w związku z ogłoszeniem w 2009 r. przetargu na przebudowę sali widowiskowej w budynku „Sokoła” w Sieniawie, dopuszczeniu do wykonywania prac związanych z budową ogrodzenia na prywatnej posesji przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Sieniawie, dopuszczeniu do nieprawidłowości w związku z ogłoszeniem w 2009 r. przetargów na wykonywanie prac budowlanych, dopuszczeniu do nieprawidłowości w związku z ogłoszeniem w bliżej nieustalonym okresie czasu przetargu na rozbudowę i modernizację szkoły podstawowej w Sieniawie, przebudowę sali widowiskowej w budynku „Sokoła” w Sieniawie i działania na szkodę interesu publicznego, w latach 2006 do 2016. Śledztwo zostało również wszczęte w sprawie przywłaszczenia nieustalonej ilości drewna budowlanego wyciętego z lasu gminnego w Leżachowie w 2010 r. i działania na szkodę Nadleśnictwa w Sieniawie.


Burmistrz miasta i gminy Sieniawa Adam Woś do dziennikarzy zaznaczył, że nie ma nic do powiedzenie w tej kwestii, nie był przesłuchany i nie ma żadnych informacji z prokuratury. 

 

BO

wos
Fot. Burmistrz  Adam Woś zaznacza, że w kwestii śledztwa nie zabiera głosu, bo nie ma informacji jakoby takie postępowanie było prowadzone. 


3 myśli na temat “Śledczy badają czy w Sieniawie popełniono przestępstwa”

 1. kuba pisze:

  Dziwimy się że policjanci i prokuratorzy przechodzą na wcześniejsze emerytury. Jak jedną sprawę badają kilka lat i to w kilku wątkach ta są tak zestresowani i spracowani ze tylko na emeryturę. U nas też w sprawie Pastewnika sprawa trwa kilka lat . Paru gości na mota , a pózniej ilu pracusi ma prace do emerytury.

  1. Jakub pisze:

   Co ma wspólnego Twój komentarz dot. wcześniejszych emerytur policjantów i prokuratorów do tematu artykułu ??? A swoją drogą prokuratorzy nie przechodzą na emeryturę tylko w stan spoczynku – wiedza z zakresu podstawówki 😛

 2. kuba pisze:

  Jakubie wspólny temat jest jeden ciągnace sie latami śledztwa , żeby tylko dojechać do emerytury . Sakwa emerytalna jest jedna budżet państwa czyli nasze podatki , a czy to sie nazywa stan spoczynki i ktore ministerstwo płaci sprowadza się do jednego . Przecież znamy kilka spraw z okolic miasta ktore się przedawniły i winni z jakiś powodów nie ponieśli kary.Jakubie chyba zgodzisz się ze mną że nieuchronność kary troszke odstrasza potencjalnych sprawców.Dziwnym trafem podpity rowerzysta czy ktoś kto ukradł ciastko ponosi kare , ale grubsze rybki rzadko. Nie wiem czy dwaj wójtowi są winni niech to stwierdzi sąd .

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Heron maszyny Kucab