Powrót

Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej 

Maj 17, 2017

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady odbył się na hali sportowej w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie w dniu 10.05.2017r. 


Po zajęciu 1 miejsca w barażach nasz zespół awansował jako czwarty do wielkiego finału najlepszych drużyn województwa podkarpackiego.


 W rozgrywkach wzięło udział cztery drużyny ze szkół Gimnazjum z Haczowa, Przecławia, Przeworska i Rzeszowa. Zawody prowadzone były systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut.


Gimnazjum w Przeworsku reprezentowali uczniowie w składzie: Jakub Ciąpała, Paweł Gondek, Paweł Jaśkowiec, Kacper Kolasa, Filip Łaba, Jakub Machała, Sławomir Pilek, Maciej Piróg, Antoni Szular, Artur Thomas, Kacper Walaszek, Łukasz Warchoł, Patryk Andrusiewicz, Jakub Kot, Jakub Dryla.


Faworytem rozgrywek był zespół z Rzeszowa, co potwierdził w pierwszym meczu z Przecławiem wygrywając 17:14 jak i w kolejnym meczu z Haczowem wygranym 20:12. Nasi podopieczni także pokazali charakter wygrywając z Haczowem 15:10 i z Przecławiem 16:11. Ostatni mecz z Rzeszowem miał rozstrzygnąć o 1 miejscu i awansie do dalszych rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim najlepszych zespołów z całej Polski. Początek pierwszej połowy nie wróżył sukcesu. Nasza drużyna przegrała pierwszą połowę 8:6. Następne minuty drugiej połowy przywróciły nadzieję. Mecz stał się bardzo wyrównany, o czym świadczył wynik 12:12. Kolejne minuty to bramka za bramkę. Dopiero zatrzymanie najlepszego zawodnika z Rzeszowa doprowadziło do wyjścia na prowadzenie naszej drużyny 16:14. Trzeba zaznaczyć, że zawodnik ten zdobył największą ilość bramek w całym turnieju. Ostatnią bramkę w tym meczu pieczętując największy sukces naszej drużyny zdobył Maciej Piróg. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17:14 na naszą korzyść wygrywając Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Wcześniejszym największym sukcesem było zajęcie 2 miejsca w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w 2008 roku.


Pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim i awans do rozgrywek Ogólnopolskich piłki ręcznej chłopców to pierwszy taki sukces w dziejach naszego Gimnazjum. Wyjazd na zawody Ogólnopolskie wiąże się z pewnymi kosztami. Na chwilę obecną by wziąć udział w dalszych zawodach potrzebne jest uzyskanie funduszy. Zaczynamy zbiórkę pieniędzy. Zawody Ogólnopolskie odbędą się 18 – 21. 06. 2017r. w Elblągu. Czekamy na sponsorów.

 

Opiekun: Piotr Pakosz

 


2 myśli na temat “Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej ”

  1. maros pisze:

    BRAWO ;
    JUŻ NIE OD DZISIAJ MÓWIĘ WSZYSTKIM NADZIEJĄ DLA MŁODZIEŻY Z PRZEWORSKA JEST PRZEDE WSZYSTKIM MAJĄCA TAK DUŻE TRADYCJE I OSIĄGNIĘCIA PIŁKA RĘCZNA . NAKŁADY NA UPRAWIANIE PRZEZ MŁODYCH TEJ DYSCYPLINY POWINNY GWARANTOWAĆ ICH PÓŹNIEJSZE SUKCESY.CZY TO NIE WSTYD NIE MAJĄ ZA CO REPREZENTOWAĆ NASZEGO MIASTA HM? PRZEZ OSTATNIE DZIESIĘCIOLECIA ZANIEDBANO TO; BRAK HALI ITP. CIEKAWE GDZIE TE ŚRODKI SIĘ PODZIAŁY? JA SAM DEKLAROWAŁEM PROCENT OD POBORÓW NA JEJ BUDOWĘ. TAK WIĘC NAKŁADY FINANSOWE POWINNY BYĆ SKIEROWANE NA ROZWÓJ TEJ DYSCYPLINY A SUKCESY SPORTOWE PRZYJDĄ.
    PRZEWORSK- PIŁKĄ RĘCZNĄ STAŁ I OCZEKUJE OD DECYDENTÓW POCZYNAŃ IDĄCYCH W TYM WŁAŚCIWYM NATURALNYM KIERUNKU WSPOMAGANIA TEJ DYSCYPLINY SPORTU.

  2. maros pisze:

    Jak już jesteśmy przy tematach sportowych. Pomału czas na podsumowanie działalności ,,ORZEŁKA”. Były nadzieje z działalnością tego stowarzyszenia, w zamian za dotacje i pomoc organizacyjną i finansową spodziewaliśmy się naturalnego przejścia wychowanków do klubu miejskiego ,,ORZEŁ” A TU CO KLAPA. Szkolimy młodzież ale dla innych. Czas na rozliczenie tego stowarzyszenia, czy jest sens angażować tak mocne środki, żeby kilka osób miało pewne comiesięczne dochody finansowe. Czas powrócić do działalności społecznej. A jak ktoś chce zarobkować to musi zaangażować własne środki a nie liczyć na fundusze i przychylność władz lokalnych. Naszej społeczności nie stać na takie szastanie publicznym pieniądzem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Usługi Remontowo Budowlane Heron maszyny Kucab