Powrót

Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej

Maj 17, 2017

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady odbył się na hali sportowej w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie w dniu 10.05.2017r.

Po zajęciu 1 miejsca w barażach nasz zespół awansował jako czwarty do wielkiego finału najlepszych drużyn województwa podkarpackiego.

W rozgrywkach wzięło udział cztery drużyny ze szkół Gimnazjum z Haczowa, Przecławia, Przeworska i Rzeszowa. Zawody prowadzone były systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut.

Gimnazjum w Przeworsku reprezentowali uczniowie w składzie: Jakub Ciąpała, Paweł Gondek, Paweł Jaśkowiec, Kacper Kolasa, Filip Łaba, Jakub Machała, Sławomir Pilek, Maciej Piróg, Antoni Szular, Artur Thomas, Kacper Walaszek, Łukasz Warchoł, Patryk Andrusiewicz, Jakub Kot, Jakub Dryla.

Faworytem rozgrywek był zespół z Rzeszowa, co potwierdził w pierwszym meczu z Przecławiem wygrywając 17:14 jak i w kolejnym meczu z Haczowem wygranym 20:12. Nasi podopieczni także pokazali charakter wygrywając z Haczowem 15:10 i z Przecławiem 16:11. Ostatni mecz z Rzeszowem miał rozstrzygnąć o 1 miejscu i awansie do dalszych rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim najlepszych zespołów z całej Polski. Początek pierwszej połowy nie wróżył sukcesu. Nasza drużyna przegrała pierwszą połowę 8:6. Następne minuty drugiej połowy przywróciły nadzieję. Mecz stał się bardzo wyrównany, o czym świadczył wynik 12:12. Kolejne minuty to bramka za bramkę. Dopiero zatrzymanie najlepszego zawodnika z Rzeszowa doprowadziło do wyjścia na prowadzenie naszej drużyny 16:14. Trzeba zaznaczyć, że zawodnik ten zdobył największą ilość bramek w całym turnieju. Ostatnią bramkę w tym meczu pieczętując największy sukces naszej drużyny zdobył Maciej Piróg. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17:14 na naszą korzyść wygrywając Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Wcześniejszym największym sukcesem było zajęcie 2 miejsca w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w 2008 roku.

Pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim i awans do rozgrywek Ogólnopolskich piłki ręcznej chłopców to pierwszy taki sukces w dziejach naszego Gimnazjum. Wyjazd na zawody Ogólnopolskie wiąże się z pewnymi kosztami. Na chwilę obecną by wziąć udział w dalszych zawodach potrzebne jest uzyskanie funduszy. Zaczynamy zbiórkę pieniędzy. Zawody Ogólnopolskie odbędą się 18 – 21. 06. 2017r. w Elblągu. Czekamy na sponsorów.

Opiekun: Piotr Pakosz

2 thoughts on “Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej ”