Powrót

Azymut zwycięża w Rzeszowie

Marzec 30, 2017

W sobotni poranek 25 marca w Rzeszowie rozegrano kolejną edycję Wiosennej Imprezy na Orientację. Zawodnikom zaproponowano trasy 6, 15 i 30 km.  Na mecie sklasyfikowano 162 ekipy, które ukończyły swoje trasy ( można było startować w zespołach dwu, trzy i jednoosobowych). Azymut wystawił swoich reprezentantów na trasach 6 i 15 km.

Najszybciej na metę trasy 6km przybiegł Karol Huba z Azymutu Dębów, który wyprzedził biegacza z Ropczyc i swojego klubowego kolegę Konrada Bawora, na 4 miejscu uplasował się Kacper Słoma, 5 była Agnieszka Leśnicka a 10-te miejsce zajęły Martyna Maca i Aleksandra Orzechowska –wszyscy z Azymutu. Niestety dla dziewcząt organizator nie przewidział osobnej klasyfikacji dla kobiet.

Trasa 15 km to zwycięstwo Michała Kruka – UKS Azymut Dębów, który o niespełna 5 minut pokonał drugiego na mecie zawodnika z Zamościa i o 8 minut zawodnika z Rzeszowa.  Te bardzo dobre wyniki na początek sezonu startowego pozwalają patrzeć w przyszłość  z nadzieją na udany sezon.