Powrót

Trzeźwy poranek na terenie powiatu przeworskiego

Luty 16, 2017

15 lutego br. przeworscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego powiatu działania „Trzeźwy poranek”. W ramach tej akcji policyjne patrole ruchu drogowego sprawdzały stan trzeźwości kierowców. Jak się okazało wszyscy byli trzeźwi.


Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg, trwały wczoraj od rana na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze prowadzili kontrole w  18 punktach. Przebadano w sumie 628 kierujących, wszyscy byli trzeźwi. Tego typu działania prowadzone są cyklicznie. Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie z ruchu pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.  

 

Jak pokazują policyjne badania, wciąż nie brakuje kierowców jeżdżących na "podwójnym gazie". Duża część zatrzymanych kierowców, wynik badania okazał się ogromnym zaskoczeniem, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na drugi dzień po wypiciu, w organizmie nadal jest alkohol. Jego spalanie zależy od wielu czynników i nie u każdego będzie przebiegało tak samo. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę. 

 

Kolejne akcje sprawdzające stan trzeźwości już niebawem.

 

 

rj

KPP Przeworsk

trzezwy


2 myśli na temat “Trzeźwy poranek na terenie powiatu przeworskiego”

  1. Anty psy napisał(a):

    Tzw szukanie ch### do du## ciąg dalszy!!! Zacznijcie szczekusie robić coś a nie paść brzuchy i szukać osób po piwku idioci!!!!!

  2. obywatel napisał(a):

    Nie dziwię się że wszyscy byli trzeźwi jeżeli kontrola przebiegała tak jak w jednej z miejscowości. 15 lutego podczas kontroli policjant polecił abym dmuchnął z ODLEGŁOŚCI w urządzenie Alco Sensor (szary alkomat na wymienne ustniki popularnie używany przez polską policję). Dodam że ani przed ani po dmuchnięciu urządzenie nie wydało żadnego dźwięku a wyświetlacz był skrupulatnie zasłonięty ręką funkcjonariusza. Szanowni Państwo jeżeli policja nie ma środków na przeprowadzanie takich akcji (koszt zakupu dużej ilości ustników) to ich nie przeprowadzajmy a nie na siłę wysyła się na drogę funkcjonariuszy i każe im się wystawiać na pośmiewisko.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny