Powrót

Sukces drużyny młodzieżowej Futsal Team Przeworsk

Luty 14, 2017

W odległą podróż do Białegostoku udaliśmy się w piątek o godzinie 2:00. Nasi młodzieżowi zawodnicy z kategorii U-16 rozpoczęli przygodę z Mistrzostwami Polski w futsalu, które odbywały się w dniach 10-12 luty 2017 roku.

DSC_0024

Po zameldowaniu się w hotelu „Sosnowe zacisze” o godzinie 10:00 nasi podopieczni odpoczywali po ciężkiej i długiej podróży, a następnie udali się na halę gdzie już 3 godziny później rozpoczęli bój o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. W pierwszym spotkaniu młodzi Przeworszczanie skrzyżowali „rękawice” z SCHLF Chrzanów . W meczu tym musieliśmy uznać jednak wyższość rywali. Ambitna walka i dobry początek nie wystarczył, a końcowy wynik tego spotkania to 5-1. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył kapitan – Dawid Obłoza. Po długim i ciężkim dniu, nasi chłopcy udali się na zasłużoną regenerację gdzie miejscem był białostocki basen BOSiR. Tam zawodnicy mogli skorzystać z jacuzzi, basenu czy sauny. Po powrocie do hotelu drużyna zjadła kolację, usłyszała parę słów od sztabu szkoleniowego i o 22:00 nastąpiła cisza nocna.

DSC_0141


Sobotni dzień był dużo bardziej napięty, oraz przede wszystkim zapowiadał się pod dużo większą presją. Chłopcy po śniadaniu, udali się na halę, gdzie już o 9:20 był zaplanowany kolejny mecz na Mistrzostwach. Tym razem przeciwnikiem był zespół gospodarzy – MOKS Białystok. Nasi zawodnicy musieli być odporni na presję, bowiem był to mecz o być albo nie być w dalszej fazie turnieju. Mecz świetnie rozpoczął nasz zespół, bowiem piłkę do bramki skierował Dawid Bawor i było 1-0. Po niefortunnie straconej bramce na 1:1, sprawę w swoje ręce znów wziął Bawor i jeszcze dwukrotnie wbił piłkę do siatki gospodarzy. Kolejne trafienie dołożył także Grzesiek Cichy i było już 4-1. Nasi rywale wycofali bramkarza i zdobyli jeszcze 2 bramki, jednak nie uzyskali korzystnego wyniku i to nasz zespół zwyciężył 4-3. Po tym wyczerpującym meczu udaliśmy się do hotelu, gdzie zjedliśmy obiad i wypoczywaliśmy.

DSC_0584


Ostatni mecz zaplanowany na sobotę, odbywał się o godzinie 15:10. Mecz o wyjście z grupy rozgrywaliśmy z Malwee Łódź. Spotkane było bardzo emocjonujące, oba zespoły szły łeb w łeb. Rezultat w tym spotkaniu otworzył niezawodny w tym turnieju Dawid Bawor, który wpisał się w tym meczu dwukrotnie na listę strzelców. Po jednym trafieniu dołożyli Gwóźdź, Bogacz i Szkoda, który 10 sekund przed końcem, niemal spod własnej bramki skierował piłkę do bramki rywali z Łodzi, którzy grali z wycofanym bramkarzem. Tym trafieniem Patryk zapewnił awans do niedzielnej fazy pucharowej naszej drużynie! Po pełnym emocji dniu nasza drużyna ponownie udała się na basen, a następnie na zasłużony odpoczynek do hotelu.

DSC_0029


Mecz ćwierćfinałowy z pretendentem do tytułu Młodzieżowego Mistrza Polski – Rekordem Bielsko-Biała zaplanowany był na niedzielę, na godzinę 10:00. W naszych chłopakach było widać niesamowitą determinację, chęć i wolę walki, by utrzeć nosa „Rekordzistom”. Mecz był kontrolowany przez Bielszczan, jednak nasi zawodnicy wyprowadzali groźne kontry. Piłka po naszych strzałach nie mogła znaleźć drogi do bramki Rekordu, zaś rywale męczyli się by pokonać dobrze dysponowanego w tym dniu Sojeckiego. Worek z bramkami się jednak w końcu otworzył i do przerwy było 2-0 dla najbardziej utytułowanej polskiej futsalowej drużyny. Po przerwie rywale wbili nam jeszcze jedną bramkę. Nasz zespół zdecydował się na wariant gry z wycofanym bramkarzem, jednak futbolówka nie zatrzepotała ani razu w siatce Rekordu, a mecz zakończył się wynikiem 3-0. Nasi zawodnicy z podniesionymi głowami wracali do domu, bowiem zagrali naprawdę świetny mecz, przeciwko tak dobrej drużynie – zgodnie relacjonowali Trenerzy, Andrzej Sowiński i Radosław Salwach, oraz kierownik Sylwester Lomber.

DSC_0582


Warto tez podkreślić, iż nasz zawodnik Dawid Bawor uplasował się na 5 miejscu w klasyfikacji strzelców MMP U16 zdobywając dla naszej drużyny 5 bramek.

 

DSC_0038
Szczególne podziękowania należy skierować także dla pana Dariusza Spisaka – masażysty BTS Rekord za pomoc w zapewnieniu opieki medycznej dla naszego bramkarza Damiana Motyki oraz dla całego sztabu szkoleniowego „Rekordzistów” za miłe słowa, pomoc i podkreślenie bardzo dobrej gry naszych młodzieżowców przeciwko drużynie z Bielska Białej, a także w całym turnieju MMP U16.

Podziękowania należą się także wszystkim sponsorom, na czele z władzami miasta Przeworska, bez których wyjazd na tak prestiżowe zawody nie miał by miejsca.

Trenerzy – Andrzej Sowiński, Radek Salwach
Kierownik – Sylwek Tomasz Lomber
Opiekun – Sławomir Fluda

Futsal Team Przeworsk: Adrian Sojecki, Damian Motyka, Dawid Obłoza, Bartłomiej Fluda, Dawid Bawor, Maciek Gwóźdź, Jakub Frydlewicz, Kuba Bogacz, Patryk Szkoda, Grzesiek Cichy

________________________
Relacja: S.Lomber, R.Salwach


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny