Powrót

Azymut z medalami  MP w narciarskim biegu na orientację

Luty 23, 2017

W dniach 18-19 lutego 2017 w  czeskiej miejscowości Jusefuv Dul  rozegrano Mistrzostwa Polski w narciarskim biegu na orientację.  Aby powalczyć o najwyższe trofea w ponad 600 kilometrową podróż wyruszyło troje zawodników Azymutu Dębów. Po całodziennej podróży przekroczyli granicę w Jakuszycach i wieczorem dotarli na miejsce. Program zawodów był bardzo napięty, już w sobotni poranek rozegrano bieg sprinterski gdzie zawodnicy Azymutu zdobyli dwa medale Agnieszka Leśnicka – brązowy a Karol Huba srebrny, najgorsze dla sportowca- czwarte zajął Michał Kruk.  Tego samego dnia rozegrano także bieg średniodystansowy gdzie Michał Kruk zajął ponownie czwarte miejsce – tak bardzo nie lubiane przez sportowców, Agnieszka Leśnicka wywalczyła srebro a Karol Huba zwyciężył na tym dystansie. Po dekoracji zawodnicy szybko udali się na odpoczynek przed niedzielnym biegiem klasycznym, który jest najbardziej wymagającym fizycznie i technicznie ze wszystkich rozgrywanych tu biegów.

Niedzielny start przyniósł tak bardzo oczekiwany medal dla Michała, który po pokonaniu trasy 12,9 km pojawił się na mecie jako drugi, Agnieszka po małym błędzie technicznym znów uplasowała się na drugiej pozycji, natomiast Karol nie pozostawił złudzeń konkurentom i pierwszy z dużą przewagą pojawił się  na mecie.

Dla zawodników Azymutu były to niezwykłe, rekordowe zawody pod względem zdobytych medali (7), z poprzedniej edycji przywieźli tylko (aż) dwa.