Powrót

Weekend z Otylią – 10- 11.12.2016r

Grudzień 20, 2016

W Dębicy odbyła się II Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2016 o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak. Organizatorem imprezy była fundacja Otylii Jędrzejczak. Do zawodów zgłosiło się około 800 zawodniczek i zawodników z 56 klubów z całej Polski. Wśród nich wystartowała 16-osobowa reprezentacja Klubu Pływackiego Orlik Przeworsk. W tak silnie obsadzonych zawodach udało się wywalczyć brązowy medal Annie Olejarce w wyścigu na 50m stylem grzbietowym. Niewątpliwą atrakcją zawodów była obecność Otylii Jędrzejczak i Aleksandry Urbańczyk, które dekorowały medalistów poszczególnych konkurencji. Obie panie chętnie pozowały do zdjęć z najmłodszymi uczestnikami zawodów. Wielu z naszych zawodników udało się uzyskać autograf naszej złotej i srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich. Było to niezapomniane przeżycie dla młodych przeworskich pływaków.


imageFinał Przeworskiej Ligi Pływackiej Dzieci 2016


Druga edycja Przeworskiej Ligi Pływackiej Dzieci 2016 za nami. W finałowych zawodach wzięło udział około 80 zawodników w wieku od 6 do 12 lat. Zawody jak zwykle wzbudziły ogromne emocje wśród uczestników. Były chwile radosne ale i polało się trochę łez. Zwycięzcy nagradzani byli medalami a pozostali zawodnicy otrzymywali dyplomy. W wyniku całorocznej rywalizacji w ramach naszej ligi wyłoniono najlepsze zawodniczki i zawodników w poszczególnych rocznikach. Wyróżnieni otrzymali wspaniałe puchary z dedykacją dla najlepszego zawodnika Przeworskiej Ligi Pływania Dzieci.


fotki z aparatu 25 06 2016 422 

Rocznik 2009 i młodsi – Milena Drzystek (14pkt.) i Kacper Dryla (15pkt.)

Rocznik 2008 – Barbara Bujny (26pkt.) i Maciej Baj (26pkt.)

Rocznik 2007 – Karolina Porada (26pkt.) i Sebastian Przeszłowski (29pkt.)

Rocznik 2006 – Anna Masztalerz (38pkt.) i Kamil Długosz (38pkt.)

Rocznik 2005 – Julia Boratyn (42pkt.) i Mateusz Kulig (40pkt.)


fotki z aparatu 25 06 2016 426


 

Należy dodać, że Julia Boratyn jako jedyny uczestnik zawodów wygrała wszystkie swoje wyścigi. Większość nagrodzonych pływaków trenuje w KP Orlik Przeworsk. Medale, dyplomy i puchary wręczała pani dyrektor SP 3 w Przeworsku Lidia Bułaś, pan dyrektor SP2 w Przeworsku Bogdan Sebzda oraz pan Janusz Gondek prezes KP Orlik Przeworsk.


Ogromnymi pucharami nagrodzono dyrektorów wszystkich przeworskich szkół za liczne uczestnictwo ich uczniów w zawodach oraz za okazaną pomoc naszemu Klubowi.

nr2


Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich rodzicom za liczne uczestnictwo w zawodach. Dziękujemy serdecznie naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas aby zawody mogły być sprawnie przeprowadzone.


Projekt współfinansowany był z dotacji Burmistrza Miasta Przeworska. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następne zawody. Szczegółowe wyniki – http://orlikprzeworsk.republika.pl/index1.htm


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny