Powrót

Początek międzynarodowej współpracy

Listopad 2, 2016

W dniach 27-28 października Wójt gminy  w ramach wizyty roboczej gościła delegację z Ukrainy z miasta Krzemieniec w składzie:

Oleksij Kowałchuk – Burmistrz Miasta Krzemieniec

Mykoła Matwijuk – pierwszy zastępca burmistrza

Wołodymyr Szewczuk  – zastępca burmistrza

Oleg Woljanjuk – dyrektor miejskiego przedsiębiorstwa „Krzemieniec Vodokanal”

Celem spotkania było nawiązanie współpracy w dziedzinie społecznej, zdrowotnej i gospodarczej. Głównym założeniem będzie wspólna, partnerska realizacja projektu przebudowy oczyszczalni ścieków w zakresie współpracy trans granicznej Polska – Białoruś – Ukraina.


img_8197

Pomimo napiętego grafiku na zakończenie wizyty gościom udało się  zwiedzić Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.


Delegacja z Krzemieńca pożegnała naszą gminę z ogromną dozą wrażeń, burmistrz dziękując za miłe przyjęcie skierował słowa zaproszenia do złożenia rewizyty do władz Gminy Gać.


Gmina Gać

4 thoughts on “Początek międzynarodowej współpracy”

 1. lopo pisze:

  Wstyd i hańba, tak zapraszajcie upaińców do naszego miasta…
  Pewnie dacie im jeszcze pracę, gdzie u nas znalezienie pracy dla polaków jest niemal nie możliwe…

  1. rpz pisze:

   LOPO DR GÓRECKA PRZYJMUJE CODZIENNIE A DO BUDYNIA NIEUDOLNA TO BYŁA POPRZEDNIA EKIPA PRZYPOMNIJ SOBIE JAK WYGLĄDAŁA GMINA KILKA LAT WSTECZ

 2. jahimek pisze:

  proszę o wyjaśnienie, może coś nie rozumiem ale na czym ma polegać ta współpraca między krajami w zakresie budowy oczyszczalni ścieków ?
  czy my będziemy płacić, a oni nam będą pomagać cegły nosić ? współpraca transgraniczna ? no chyba że jak będą u nas turyści z zagranicy to że będzie im mniej śmierdzieć i więcej kasy wydadzą bo dłuzej zostaną ?
  A może oni nam jakieś pomysły patenty udostępniać ? dobre rady ….

  wspólna, partnerska realizacja projektu przebudowy oczyszczalni ścieków w zakresie współpracy trans granicznej Polska – Białoruś – Ukraina – ktoś coś wie na czym to będzie polegać?

  1. Budyń pisze:

   Oj czepiacie się mi się wydaje że z obecnej oczyszczalni tak jedzie, że smród dochodzi do nich. Pewnie chcą dołożyć do oczyszczalni żeby nasi nieudolni włodarze nie zbierali pieniędzy przez następne kilka lat.

Comments are closed.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny