Powrót

Początek międzynarodowej współpracy

Listopad 2, 2016

W dniach 27-28 października Wójt gminy  w ramach wizyty roboczej gościła delegację z Ukrainy z miasta Krzemieniec w składzie:

Oleksij Kowałchuk – Burmistrz Miasta Krzemieniec

Mykoła Matwijuk – pierwszy zastępca burmistrza

Wołodymyr Szewczuk  – zastępca burmistrza

Oleg Woljanjuk – dyrektor miejskiego przedsiębiorstwa „Krzemieniec Vodokanal”

Celem spotkania było nawiązanie współpracy w dziedzinie społecznej, zdrowotnej i gospodarczej. Głównym założeniem będzie wspólna, partnerska realizacja projektu przebudowy oczyszczalni ścieków w zakresie współpracy trans granicznej Polska – Białoruś – Ukraina.


img_8197

Pomimo napiętego grafiku na zakończenie wizyty gościom udało się  zwiedzić Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.


Delegacja z Krzemieńca pożegnała naszą gminę z ogromną dozą wrażeń, burmistrz dziękując za miłe przyjęcie skierował słowa zaproszenia do złożenia rewizyty do władz Gminy Gać.


Gmina Gać

4 myśli na temat “Początek międzynarodowej współpracy”

 1. lopo pisze:

  Wstyd i hańba, tak zapraszajcie upaińców do naszego miasta…
  Pewnie dacie im jeszcze pracę, gdzie u nas znalezienie pracy dla polaków jest niemal nie możliwe…

  1. rpz pisze:

   LOPO DR GÓRECKA PRZYJMUJE CODZIENNIE A DO BUDYNIA NIEUDOLNA TO BYŁA POPRZEDNIA EKIPA PRZYPOMNIJ SOBIE JAK WYGLĄDAŁA GMINA KILKA LAT WSTECZ

 2. jahimek pisze:

  proszę o wyjaśnienie, może coś nie rozumiem ale na czym ma polegać ta współpraca między krajami w zakresie budowy oczyszczalni ścieków ?
  czy my będziemy płacić, a oni nam będą pomagać cegły nosić ? współpraca transgraniczna ? no chyba że jak będą u nas turyści z zagranicy to że będzie im mniej śmierdzieć i więcej kasy wydadzą bo dłuzej zostaną ?
  A może oni nam jakieś pomysły patenty udostępniać ? dobre rady ….

  wspólna, partnerska realizacja projektu przebudowy oczyszczalni ścieków w zakresie współpracy trans granicznej Polska – Białoruś – Ukraina – ktoś coś wie na czym to będzie polegać?

  1. Budyń pisze:

   Oj czepiacie się mi się wydaje że z obecnej oczyszczalni tak jedzie, że smród dochodzi do nich. Pewnie chcą dołożyć do oczyszczalni żeby nasi nieudolni włodarze nie zbierali pieniędzy przez następne kilka lat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab