Powrót

Miejsce parkingowe ze stołkiem

Listopad 8, 2016

W Przeworsku właściciele lokalnych sklepów mają swoistą tradycję oznaczania miejsc parkingowych przy swoich lokalach stołkiem czy koszem na śmieci. Wybiegają ze sklepów i awanturują się jak szaleńcy, gdy ktoś stanie na tym oznaczonym miejscu. Jednak czy mają do tego prawo?

W całym Przeworsku miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. Każdy kierowca wie, że od 8.00 do 17.00 zaparkowanie w centrum miasta to nie lada wyczyn. Wszak to w centrum miasta jest najwięcej sklepów i obiektów z usługami. Każdy chce stanąć jak najbliżej. Jednak ileż to razy każdy z kierowców jeździł „wokół ratusza” i mijał wolne miejsca oznaczone stołkiem? Gdy próbował stanąć na takim „prywatnym placyku”, zza rogu wyskakiwał obserwujący właściciel sklepu, czy sprzedawca zaznaczając, że to miejsce jest zajęte, że tu przyjedzie towar, albo o zgrozo, pędzi szefowa i musi stać pod sklepem właśnie. Kierowcy z reguły odpuszczają i jadą na dalszą tułaczkę szukać parkingu dla swoich czterech kółek. Tylko w tym miejscu należy się chwilę pochylić i zastanowić. Jakim prawem Pan Józek czy Pani Czesia stawia stołek na ulicy i przysposabia sobie miejsce parkingowe? Jeśli Pan Józek czy Pani Czesia zapłaciła za owo miejsce to powinno być oznaczone, jeśli nie, to cóż… Stołeczek to żaden znak i nikt nie musi go respektować. Za prywatne miejsce przed swoim sklepem, domem trzeba zapłacić. Jeśli takowego się nie posiada należy „polować” na wolne jak każdy. Ustawianie stołeczka i robienie awantury nie czyni nikogo właścicielem kawałka miasta, w którym ma stać samochód z towarem właściciela etc. Tak drodzy „stołeczkowicze” jeśli nie macie własnego miejsca parkingowego krzyczenie, że ja przyjeżdżam z daleka, że ja tu pracuję, czy jeszcze coś w tym stylu, nie czyni Was właścicielami tegoż „zarezerwowanego” stołeczkiem kawałka ulicy. Dzwonić po odpowiednie służby będziecie jeśli owo miejsce będzie faktycznie prywatne i co ważniejsze oznaczone!
14954556_1333123516718604_696432125_o


BO


3 myśli na temat “Miejsce parkingowe ze stołkiem”

  1. styx1 pisze:

    Oczywiście artykuł na rzeczy i tak rzeczywiście jest. Natomiast zastanawia mnie zdanie „Dzwonić po odpowiednie służby będziecie jeśli owo miejsce będzie faktycznie prywatne i co ważniejsze oznaczone!’….chyba nikt mi nie powie, że stołeczek czy jak tam autor artykułu go nazwał, dzwoni na policję czy straż miejską i melduje, że ktoś mu przesuwa stołek ustawiony bezprawnie na drodze publicznej ? Ustawianie taboretów, wiaderek, koszty czy innego badziewia jest naruszeniem przepisów ruchu drogowego, stwarza realne zagrożenie i to jest karalne zwyczajnie.

  2. Wojti pisze:

    W Przeworsku policja jest bezsilna odsyła do straży miejskiej a jaka straż jest chyba wiecie (zanim przyjadą sprawdzą stołek skorodowałby i rozpadł się ze starości – brak dowodu sprawy nie ma). Problem na Konopnickiej – dowóz dzieci do przedszkola pomimo interwencji do dzisiaj nie rozwiązany.

  3. Sytuacja z mojego życia zastawiono bramę wyjazdową policja przyjechała i nic nie może zrobić bo nie ma właściciela auta i czekasz aż się hrabia zjawi i odjedzie …. dziwne że w innych miastach źle zaparkowane auta wywoza z całych ulic w Przeworsku Chyba nie ma lawet…..

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Marek Rząsa Heron maszyny