Powrót

Uczniowie z Zespołu Szkół w Gaci z pomocą dla Afryki.

Czerwiec 16, 2016

 

Niejednokrotnie dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gaci brali udział w akcjach charytatywnych.

makulatura 001

Tym razem organizatorem przedsięwzięcia o szerokim zasięgu była Grupa Charytatywna przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku, Polska Fundacja dla Afryki z Krakowa, którego celem jest budowa w Afryce studni im. błogosławionego Bronisława Markiewicza.

makulatura 002Gimnazjum w Gaci nosi imię księdza Bronisława Markiewicza, toteż czuliśmy potrzebę zaangażowania się w tę akcję.

makulatura 003


Dyrektor Sabina Zardzewiały ogłosiła, że 10.06.2016r. wszyscy uczniowie przyniosą makulaturę, a zdobyte w ten sposób środki zostaną  przeznaczone na budowę studni.

makulatura 004


Tego dnia na czele z dyrektor i nauczycielami wszyscy uczniowie i ci najmłodsi ze Szkoły Podstawowej, i ci najstarsi z Gimnazjum w wielkim pochodzie z makulaturą przeszli na plac koło Urzędu Gminy w Gaci. Tu do kontenera zostały złożone pokaźne ilości makulatury.

makulatura 005
Była to również lekcja wychowawcza dla naszych dzieci, u których rozwijamy potrzebę niesienia pomocy i włączania się w akcje charytatywne.


makulatura 012 nationale 2 makulatura 017 makulatura 013


8 myśli na temat “Uczniowie z Zespołu Szkół w Gaci z pomocą dla Afryki.”

 1. Oddam pisze:

  Mam pytanie gdzie można oddać kartony i gazety w Przeworsku….

 2. zdzicho pisze:

  Zdarzyło się w Afryce -„Ksiądz Jacek wykopał studnię i podłączył okoliczne domy do swojego źródła. Ludzie mieli nagle wodę w własnych ogródkach i do tego taniej, niż z państowych beczek. Problem wody rozwiązał się w miesiąc, ale za chwilę do kościoła przyszli urzędnicy, którzy poinformowali misjonarza, że nie ma prawa dystrubuować wody. Może to robić tylko jedna państwowa firma.” – komu pomagacie!?…

 3. mniecio pisze:

  najpierw rozwiążcie lokalne problemy, u nas też sa potrzebujacy a potem zbawiajcie świat

 4. teresa pisze:

  Super że dyrekcja, nauczyciele uczą małe i te większe dzieci pomocy biednym, potrzebującym zgodnie z przesłaniem ks. B. Markiewicza, który jest patronem gimnazjum. Świetną akcje dyrekcja zorganizowała.Potraficie pomagać i chwała Wam za to. Robicie dobrą robotę. Jesteście super pedagogami. Pozdrawiam

 5. zdzicho pisze:

  Kilka słów jak żyją sobie w Afryce jej rodowici mieszkańcy-
  „Radzą sobie bez pracy
  – Co się dzieje, gdy tutejszy ksiądz woła ludzi do płatnej pomocy, przy budowie przedszkola? Stolarz pracuje dwa dni i trzeciego nie przychodzi. Hydraulik nie jest zainteresowany premią za dotrzymanie terminu prac, a murarz najchętniej zaczynałby pracę o godzinie dziesiątej rano – opisuję sytuację w Afryce Wojciech Łopaciński. – Gdy patrzę na setki siedzących przed domami mężczyzn, którym nie chce się nawet zamieść śmieci przed drzwiami, to myślę sobie: „Czy im należy pomagać?”. Skończyłem z dawaniem moim dzieciom na szkolne zbiórki na studnie, edukację dzieci i biedę w Afryce.” Pytam, komu pomagacie? Czy Im należy pomagać?

  1. szefowa pisze:

   Szanowny Zdzicho – ludziom należy pomagać czy się jest chrześcijaninem czy nie. Uczmy pomocy innych, a może i nam kiedyś przyda się.
   Pedagodzy z Zespołu Szkół w Gaci robią bardzo dobra robotę, nie tylko uczą ale i wychowują. Jak sobie wychowamy młode pokolenie tak nas będą traktować.Szanujmy się bo świat niesie wiele trudu i nienawiści.

   1. Ola pisze:

    Szefowa super rozumie problem. Należy ludziom pomagać.Pozdrawiam takich ludzi.

    1. to SZEFOWA czy OLA czy TERESA? samemu sobie kadzić i odpowiadać? WOW…

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Marek Rząsa Heron maszyny