Powrót

Rok więzienia za groźby wobec urzędników z Jawornika Polskiego

Luty 29, 2016

Na rok więzienia i dziesięcioletni zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów został skazany Ryszard D., który groził m.in. śmiercią i spaleniem dziewięciu urzędnikom z Urzędu Gminy w Jaworniku Polskim.


2014-09-23 13.39.38
Z dwoma z tych urzędników z Jawornika Polskiego Ryszard D., może kontaktować się z jedynie w sprawach urzędowych. Po wyjściu z więzienia będzie się musiał raz w tygodniu meldować na policji.

Prokuratura Rejonowa w Przeworsku postawiła Ryszardowi D. dziesięć zarzutów. Osiem z nich dotyczyło kierowania gróźb karalnych m.in. pod adresem urzędników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do różnych pokrzywdzonych mówił m.in. „zabiję cię, spalę, przyjdę w niedzielę i was powystrzelam”. Osoby, w stosunku, do których były kierowane groźby, obawiały się, że zostaną one spełnione. Jeden zarzut dotyczył przywłaszczenia laptopa, drukarki i innego sprzętu. Czynów opisanych w sześciu zarzutach oskarżony dopuścił się w warunkach „ciągu przestępstw”. Ryszard D. domagał się przyznania mu dodatkowych świadczeń z pomocy społecznej. Groźby wypowiadał od kwietnia ub. roku do końca października. Został zatrzymany a następnie tymczasowo aresztowany, gdy pod koniec października z bliskiej odległości skierował strumień gazu pieprzowego w twarz jednemu z pokrzywdzonych. Mężczyzna doznał oparzenia chemicznego powieki i okolicy oczodołowej. Naruszyły one prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni. Chwilę wcześniej oskarżony groził temu mężczyźnie pozbawieniem życia, pobiciem, zniszczeniem.

Sąd skazał Ryszarda D. na rok pozbawienia wolności, dodatkowo mężczyzna ma 10-letni zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów do dziewięciu osób oraz kontaktowania się z nimi osobiście, telefonicznie lub teleinformatycznie.


BO


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab