Powrót

Innowacyjna metoda leczenia stawów w SPZOZ Przeworsk

Październik 1, 2014

W przeworskim szpitalu na oddziale Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu, już w listopadzie br, zostanie przeprowadzona przy użyciu najnowszej technologii pierwsza taka w Polsce operacja metodą artroskopową na chrząstce kolana.

4 2
Nowoczesny blok operacyjny, na którym przeprowadza się  ponad 1000 operacji ortopedycznych rocznie. Przeworski oddział ortopedii istnieje już 29 lat, zatrudnia sześciu lekarzy specjalistów, oraz wykwalifikowany zespół pielęgniarek, dzięki którym opieka nad pacjentami po zabiegach przebiega profesjonalnie. Posiada nowoczesny blok operacyjny, na którym przeprowadza ponad 1000 operacji rocznie.
1
Ta innowacyjna metoda jest krótsza, tańsza i łatwiejsza- zachwalał nową technologię lek. T. Kowalczyk.Od 2007 roku, kierownikiem oddziału jest Tomasz Kowalczyk, który zgodził się spotkać z nami i opowiedzieć o nowej innowacyjnej metodzie. – Wraz z wiekiem dochodzi do zużycia stawów, zaś u młodych ludzi w wyniku wypadków do uszkodzeń, my te ubytki musimy wypełnić. Do tej pory wykonywaliśmy to klasyczną metodą, która wymagała otwarcia stawu oraz pobrania szpiku kostnego od chorego. Za pomocą nowej technologii możemy to zrobić mniej inwazyjnie, mianowicie bez rozcinania wstrzykujemy specjalny „klej” stawowy zawierający koncentrat płytkowy z czynnikami wzrostu. Dzięki tej technice pacjent szybciej wróci do formy, już dzień po zabiegu będzie mógł samodzielnie poruszać się przy pomocy kul, ponadto metoda artoskopowa nie pozostawia większych blizn czy ran. Jeśli chodzi o koszty takiej operacji, to są one mniejsze niż dotychczasowym sposobem, a czas pobytu w oddziale jest krótszy. Urządzenie potrzebne do przeprowadzenia zabiegu zostaje jedynie wypożyczone, zakupuje się jedynie jednorazowe aplikatory. – opowiadał T. Kowalczyk, kierownik oddziału Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu w SPZOZ Przeworsk.

 

A.K.Proszę zapoznać się z regulaminem zamieszczonym w naszym serwisie. Właściciele portalu nie odpowiadają za zamieszczane w nim komentarze oraz posty użytkowników. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.


5 myśli na temat “Innowacyjna metoda leczenia stawów w SPZOZ Przeworsk”

  1. jam pisze:

    Metoda artroskopii jest stosowana prawie wszędzie od dawna.

  2. artroskopie od lat i jako chyba pierwszy robił Arkadiusz Bielecki reszta w necie 😀

  3. Hej hej czytajcie dokładnie artroskopia jest już od dawna ale tu chodzi o co inne to podawanie tego „KLEJU”do stawu to jest ważne ,cieszę się że będzie u nas to możliwe

  4. No fajna sprawa powodzenia

  5. nio nakims sie musza troche pouczyc zanim to będą robić jak trzeba 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab