Powrót

Komentujący urzędnicy

Lipiec 11, 2014

Tyle razy podkreślaliśmy naszym Czytelnikom, że znamy naszych komentatorów, że nikt kto udziela się w Internecie nie jest anonimowy… Nie logując się na mojprzeworsk.pl pozwalacie, aby administrator widział Wasze IP… Niestety.

Faktem jest, że nie wszyscy współtworzący gazetę internetową „Twoje miasto Przeworsk” komentarze czytają, ale jest administrator, który robi to z urzędu.Czyta, bo ktoś musi i sprawdza kto pisze, bo chce wiedzieć. Prawdą jest, że niejednokrotnie załamał ręce, ale niestety on wie i my wiemy, kiedy na stronie pojawiają się nasi Drodzy Urzędnicy…. Oczywiście bierzemy poprawkę, że numer, IP które wyświetla się jako IP Urzędu Miasta, może być również w tajemniczy sposób powiązane z dziewięćdziesięcioletnią Panią Krystyną z ósmego piętra w bloku na Konopnickiej, no bierzemy takową poprawkę naprawdę, ale dziewięćdziesięcioletnia Pani Krystyna nie zna wszystkich uchwał, wszystkich urzędników, nie spotyka się z nimi i nie chodzi na sesje Rady Miasta i Powiatu… tak przynajmniej nam sugerowała…

Wpisy pojawiające się z adresu IP Urzędu Miasta są zazwyczaj bajecznie ciekawe. Już pomijamy fakt, że bardzo nam miło, iż w większości referatów dzień zaczyna się od kawy i od zajrzenia na mojprzeworsk, wolelibyśmy, by nasi Drodzy Urzędnicy pracowali, ale jak poczytają co tam u nas, to przyjmujemy, że w budynku przy Jagiellońskiej liczą się z głosem mieszkańców . Czytają, by owy głos społeczeństwa wziąć pod uwagę i tymi sugestiami kierują się przy wykonywaniu swoich obowiązków, by w Przeworsku żyło się lepiej…

Choć wszyscy poza małymi wyjątkami w urzędzie zaznaczają, że na mojprzeworsk nie wchodzą, bądź zaglądają bardzo rzadko i właściwie nie wiedzą co się tam dzieje… Więc pytamy czy Urząd zatrudnił jakieś tajemnicze osoby od wpisywania komentarzy? Czy to jednak pani Krystyna…. A jeśli zatrudnił, to dlaczego te tajemnicze osoby tak krytykują się nawzajem? Krytykują swoich szefów, zwierzchników, oczerniają władze miasta, powiatu, pomijam już, że używają niecenzuralnego słownictwa i domagają się by publikować nieprzychylne komentarze o tych czy o tamtych.


Sprawdziliśmy to IP dziewięćdziesięcioletniej pani Krystyna z ósmego pietra, pomieszkującej w bloku na Konopnickiej, wiemy, że owa pani, która złośliwie zapewne wypisuje komentarze  złośliwie wypisuje złe rzeczy w innych lokalnych mediach. Poziom kultury tej złośliwej babci czasem nas powala na ziemę. Postanowiliśmy pokazać Państwu kilka komentarzy pochodzących z tegoż IP, oczywiście nie podejrzewamy naszych urzędników tylko pokazujemy co wypisuje złośliwa pani Krystyna:

Poniżej komentarze z jednego IP dla przykładu- w większości dot. jednego tematu:

kliknij na obrazek:
k1k2Ponadto:

– Jesteś tutaj adminem i zdradzasz wykaz logów na publicznym forum? Mam nadzieję, że to twoja ostatnia praca w jakiej zagrzejesz miejsca. Dno i kilo mułu

– lepiej się nudzić niż takich bezrobotnych patafianów jak ty obsługiwać 

– Myślę, że należy pozwolić wypowiedzieć się drugiej stronie. Niech Pani Burmistrz również napisze dlaczego jej zdaniem nie otrzymała absolutorium.

– Kampania w pełni. I to zdjęcie – the best

– Jak to kto – zbawiciel przewodniczący, wszystkowiedzący i do wszystkiego się odnoszący. Tak naprawdę to się ośmieszający.


-Oczywiście, że mieszkańcy mogą się bawić przy czym chcą. Denerwuje mnie tylko takie pisanie, że impreza była dużo lepsza niż dni Przeworska i że ludzi niby było więcej. Byłem na jednej i drugiej imprezie i to po prostu nieprawda. Widać to nawet na zdjęciach. Zastanawia mnie jedynie sens pisania takich rzeczy. A disco polo czasami sam posłucham

– Pan Mazurek od 2002 r. płacił podatek od nieruchomości wraz z czynszem ok 7000 zł. do MOSiR Przeworsk. MOSiR ten podatek wpłacał następnie do kasy miasta przez cały ten okres. Po kontroli RIO wskazano że jest źle określony podmiot podatkowy i to sam dzierżawca powinien ten podatek wpłacac do kasy miasta. I tak należało dokona korekt deklaracji podatkowych i w MOSiRe wystąpiła nadwyżka a u Mazurka zaległośc pomimo dokonywanych wpłat zgodnie z umową. Obciążenie po raz drugi dzierżawcę tym samym podatkiem było by nieuczciwe i krzywdzące. Taka jest prawda oczywiście Pani redaktor i ile tak można mówic wrzuca temat bez wyjaśnień.


– Tak bardzo rzetelnie podchodza do tematu i rzetelnie i “Wiernie” usuwaja wpisy i czuwaja, żeby ktoś prawdy o ich guru nie napisał.


– o tak, ten portal już się skompromitował usuwaniem wpisów “niepoprawnych politycznie” więc zakładają nowy dla kampanii określonych osób– “obrończyni ucisnionych zaglądnij tam:http://mojprzeworsk.pl/oswiadczenie-radnego-z-dnia-27-03-2014/” Jak nie rozumiesz o co chodzi z tym usuwaniem to poczytaj wyżej gościu.
Mądrzy ludzie mówią raz i ma wystarczyć

Niestety, o tym też już mówiliśmy, ale cenimy naszych Czytelników, powiemy jeszcze raz. Jeżeli chcecie powiedzieć, że pani Krystyna z ósmego piętra jest zła, powiedzcie to raz i bez przekleństw. Pisanie pod szesnastoma Nickami: pani Krystyna, jest zła, pani Krystyna jest głupia, pani Krystyna jest brzydka itd. Każe się nam zastanawiać, czy aby przypadkiem po drugiej stronie monitora nie siedzi jakiś zapalony frustrat i dla zasady szesnaście razy wpisze o owej Pani Krystynie, takie złe rzeczy. Nasze pytanie po co? Za przekleństwa administrator Was zbanuje, a my nigdy na poważnie nie weźmiemy Waszych uwag.

Nasz administrator to naprawdę zdolny człowiek, ale nie odrywajcie go od pracy zarobkowej, aż tak, żeby przez pół dnia płakał ze śmiechu przed komputerem, nad fantazją twórczą Przeworszczan. Nie trzeba, jak będzie chciał pójść na kabaret, to sobie pójdzie, jak nie będzie mu się chciało iść na kabaret poogląda co się dzieje na Wiejskiej, nie musi uczestniczyć w kabarecie z mniejszym budżetem na Jagiellońskiej. Oszczędźcie mu także tych wpisów złośliwych z jednego IP obrarzających jednego człowieka tylko pod innymi Nickami, bo też się śmieje i nie może robić tego za co mu płacą.

Pamiętajcie Czytelnicy i Komentatorzy, w Internecie nie jesteście anonimowi. A osobę na którą zarejestrowane jest dane IP łatwiej ustalić niż załatwić sprawę w ZUSie.

Beata Olejarka

Odsyłamy również do poczytania bo takich sytuacji jest więcej : 
Czy urzędnicy komentują w sieci zamiast pracować? 


 

Od Redakcji: Uprzedzając Wasze wypowiedzi: Udostępnienie IP Urzędu nie jest niezgodne z prawem, gdyż nie wiąże się z informacją o konkretnych danych osobowych. Ponadto wiele portali/gazet w komentarzach uwidacznia IP komentatora, zatem komentując zgadzacie się na jego jawność. 


Problem trollingu i pracy urzędników opisano również w książce : „Media i dziennikarstwo internetowe”,  Leszek Olszański:

Proszę zapoznać się z regulaminem zamieszczonym w naszym serwisie. Właściciele portalu nie odpowiadają za zamieszczane w nim komentarze oraz posty użytkowników. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej. 


8 myśli na temat “Komentujący urzędnicy”

 1. Radek S. pisze:

  urzędasy…. nie daję wiary, poziom mnie przeraził. za co oni Kur… pieniądze biorą!

  1. @ pisze:

   Panie moderatorze……..pobudka -czy ten post jest napewno na odpowiednim poziomie?

 2. Alek pisze:

  No po prostu wow. Wy nie macie co k…a robić tylko pisać głupie komentarze? I to podpisujecie się nickami typu : „Licealista”. Żal po prostu żal. Mam nadzieję, że ktoś dojdzie do władzy i pozwalnia was wszystkich i skończy się wasza praca polegająca na piciu kawy i pisaniu idiotycznych komentarzy na tym portalu. I widać, że w tym urzędzie coś im Radny Majba przeszkadza, bo przynajmniej on coś próbuje robić w tym mieście.

 3. Chryste, poziom tej informacji sięgnął totalego dna. Pani Aurelio Kubas – czy widzi Pani sytuację, gdy krajowy portal typu onet czy wp zamieszcza na swojej stronie głównej informację kto i z jakiego IP się loguje? Przecież to nawet nie jest chamstwo. Portal ma być BEZSTRONNY niezależnie kto i z jakiego IP sie łączy. A od moderowania chamskich komentarzy jest MODERATOR. Chce Pani pokazać, że urzędnicy piszą głupie komentarze? Przecież na tym portalu 90% komentarzy jest idiotycznych i obraźliwych. Poziom Pani jak i administratora tego portalu niestety jest bardzo niskich lotów. Po tej informacji żegnam ten portal

  1. Nic dodać nic ująć.

 4. I jeszcze jedno

  „Nasz administrator to naprawdę zdolny człowiek, ale nie odrywajcie go od pracy zarobkowej, aż tak, żeby przez pół dnia płakał ze śmiechu przed komputerem”

  Co mnie za przeproszeniem obchodzi kim jest Wasz administrator? Jeżeli zamiast pracować to „płacze ze śmiechu” to może nie dorósł do tej roli, zwolnijcie go i zatrudnijcie kogoś dojrzałego, który bezstronnie będzie potrafił wykonywać swoje obowiązki zamiast podniecać się każdym postem. Niesmak poziomem jaki redakcja reprezentuje sięgnął zenitu. Plotek.pl to jest przy was Neewsweek

 5. BRak słów panie mod
  NIE rozumiem,skoro sa komentarze to po to żeby można było komentować wg własnego uznania a tu sie później czyta,cytuję „Faktem jest, że nie wszyscy współtworzący gazetę internetową „Twoje miasto Przeworsk” komentarze czytają, ale jest administrator, który robi to z urzędu.Czyta, bo ktoś musi i sprawdza kto pisze, bo chce wiedzieć…”,co to jet się pytam ???

  DlAczego nie kasuje sie panie moderator postów obraźliwych ? chyba od tego jest moderator, brak słów.

 6. JA pisze:

  Bardzo dobrze że taki portal pojawił sie w Przeworsku ,wreszczie niech ludzie zobaczą jak wiele rzeczy wygląda

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Marek Rząsa Heron maszyny