Powrót

IRA w Grodzisku Dolnym

Lipiec 14, 2014

Zespołu nikomu przedstawiać nie trzeba. Od ponad ćwierćwiecza bawią pokolenia Polaków. Na ich koncertach zawsze są tłumy, które śpiewają z wokalistą największe utwory. Prywatnie Artur Gadowski to sympatyczny człowiek, kochający swoją pracę, z dystansem do życia i pokorą do odniesionego sukcesu.

DSC_0054

Zespół znany w całej Polsce 13 lipca 2014 roku zagrał na Dniach Grodziska Dolnego. Po fenomenalnym koncercie, który trwał aż półtorej godziny udało się nam porozmawiać z wokalistą IRY- Arturem Gadowskim, mimo później godziny, zmęczenia, długiej trasy przed i za sobą, oraz wyczerpującego koncertu zespół znalazł chwilę, by porozmawiać z nami, rozdawać autografy czy dyskutować z fanami, oraz zrobić sobie zdjęcia, z każdym, kto tego bardzo chciał.

DSC_0055Kiedyś wszyscy pochodzili z Radomia, teraz z całej Polski

Wojtek Owczarek, Piotr Sujka, Piotr Konca, Marcin Bracichowich oraz Artur Gadowski to grupa tworząca skład IRY. Mimo kontuzji jednego z panów „Świeżaka” jak nazywają go pozostali członkowie zespołu, IRA porwała tłumy. Około czterech tysięcy ludzi bawiących się w Grodzisku Dolnym śpiewało „Nadzieję” czy „Nie daj mi odejść”.

gadus 1


Po koncercie pytaliśmy Artura, czy podobała mu się publiczność z Grodziska, z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że oczywiście– Tak, byli całkiem fajni, może czasem życzyłbym sobie bardziej „ porywczej” publiczności, ale koncert tutaj według mnie udany.

DSC_0041


Na Wasze występy przychodzą całe pokolenia. Nawet w Grodzisku byli kilkulatkowie i seniorzy. Macie świadomość tego, że Wasza muzyka łączy pokolenia?

A łączy? ( śmiech) Tak poważnie to oczywiście, że mamy tego świadomość. Cieszymy się, że tak się dzieje, gdy na koncertach widzimy małe istotki klaszczące w rytm muzyki trzymane przez rodziców, oraz starszych ludzi, którzy szaleją i bawią się przy ostrzejszych kawałkach, po to robimy muzykę. Koncerty są kwintesencją naszej pracy i napawają nas największą radością.


DSC_0015

Jesteście elitą wśród zespołów na polskim rynku muzycznym…

-Nie 🙂 staramy się tylko być jak ci najlepsi, by tworzyć jak najlepszą muzykę, tak jak sugerowałaś, dla całych pokoleń, dla ludzi starszych i młodszych od nas. Chcemy, by podobała się ona tobie i twoim znajomym, ale i twoim rodzicom, a może kiedyś i dzieciom.


Odpisujecie na fanpage swoim fanom?

-Tak. Naprawdę odpisujemy my jako my. Na facebooku profil IRY prowadzony jest przez menagera i założycielkę fanklubu, ale na naszych prywatnych profilach to my rozmawiamy, z ludźmi, którzy nas słuchają i podoba się nam ich muzyka. Może nie odpisujemy wszystkim, ale staramy się być on-line, by mieć kontakt z tymi, którzy tego potrzebują.

DSC_0081

Nazwa zespołu IRA pochodzi z łaciny i oznacza „gniew”, dlaczego tak? Nie jesteście grzecznymi chłopcami…

-(śmiech) Jesteśmy! Ale mamy kilka szalonych kawałków i czasem, ale tylko czasem się gniewamy na świat, ale ogólnie jesteśmy grzeczni 🙂 .

Ja, jak słyszę „Ira” mam w głowie od razu melodyjne, romantyczne kawałki, nie te z początków Waszej kariery. Ira w żadnym wypadku nie kojarzy mi się tą łagodniejszą odmianą heavy metalu, którą mielicie grać w momencie kiedy zespół powstawał.

-Serio? Jesteś młoda. Tak jak „Świeżak” u nas. Twoi rodzice na pewno pomyśleliby o innym zespole rockowym niż ty, mówiąc o Irze. Zmieniliśmy się. Granie non stop tego samego jest nudne więc musieliśmy pójść dalej. Oczywiście gramy ciągle mocniejsze kawałki. Chociażby po to, aby ludzie mogli bawić się na koncertach 🙂 .


Obstaję przy tym, że dla mnie kawałki, które uwielbiam to te na romantyczna randkę …

– Czyli Ira walczy o przyrost naturalny w Polsce, który spada. Tylko, żeby wszyscy młodzi rodzice nie chcieli od nas becikowego (śmiech). Ale tak na serio, to się teraz cieszę , z tego co powiedziałaś.


Wracacie teraz do domów czy zostajecie na Podkarpaciu?

– Pakujemy sprzęt i jedziemy. Najpierw wspólnie do Radomia, potem każdy w swoim kierunku. Mam teraz trochę koncertów, taki okres, wiec chcielibyśmy odrobinę odpocząć.


Powiedz na koniec co z Waszym kontuzjowany kolegą. Każdy kto zna Irę, wie, że to wulkan energii, teraz cały koncert musi siedzieć… co z jego nogą?

-No tak, tydzień temu skręcił kostkę na koncercie. Szkoda chłopaka, ale i tak sobie świetnie radzi. Miał dostać gips na sześć tygodni, ale nie zgodził się, więc na koncertach siedzi. Nie śpiewa jednej piosenki, w której jest wokalistą, ale po za tym idealnie daje radę!


Życzymy mu rychłego powrotu do zdrowia i Wam samych udanych koncertów!

My wam, też, żebyście były zdrowe i na niejednym takim koncercie mogły się jeszcze bawić. Pozdrawiamy!

DSC_0162
Artur Gadowski podpisał się dla czytelników Twoje miasto Przeworsk i obiecał, że jeżeli tylko dostanie zaproszenie do miasta nad Mleczką, na pewno pojawią się z zespołem. 

Beata Olejarka

Fotorelacja: 


DSC_0035
DSC_0039
DSC_0045 DSC_0046 DSC_0048

DSC_0087
DSC_0091
DSC_0094
DSC_0096 DSC_0097 DSC_0098 DSC_0100 DSC_0102 DSC_0103 DSC_0104 DSC_0109 DSC_0111 DSC_0113 DSC_0114 DSC_0119 DSC_0123 DSC_0126 DSC_0130 DSC_0136 DSC_0137 DSC_0138


DSC_0139 DSC_0140
DSC_0143
DSC_0146
DSC_0149

3 myśli na temat “IRA w Grodzisku Dolnym”

  1. Impreza genialna prosimy jeszcze…..

    1. no ok wszystko fajnie , tylko to jest raczej powiat leżajsk , to co się ktoś podpisuje pod czymś co go nie dotyczy

  2. wow trafiłes nie na ta strone wow

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab