Powrót

IV drużyna w Polsce!

Czerwiec 5, 2014

Podopieczni trenera Waldemara Majby mogą poszczycić się mianem mistrzów. Co prawda złota w Polsce nie zdobyli, ale ich sukces świadczy o tym, że ręczna w Przeworsku nie umarła, a jak zaznacza sam trener– W chłopakach jest potencjał. Jak widać mogą walczyć na szczeblu ogólnopolskim, mają sportową charyzmę i charakter, a to najważniejsze oprócz zaangażowania i pasji, jaką wkładają w to co robią– komentował.Waldemar Majba, trener młodych mistrzów z ZSZ

Od drugiego czerwca 2014 chłopcy z rocznika ’95 i młodsi z uśmiechem na twarzy będą wspominać Mysłowice (woj. Śląskie). Drużyna Waldemara Majby, o której pisaliśmy, jakiś czas temu „Mistrzowie Podkarpacia” teraz jest czwartą drużyną w Polsce piłki ręcznej chłopców Szkół ponadgimnazjalnych.


Konrad Sołek, najlepszy strzelec z drużyny
Drużyna z ZSZ im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku do finału „Licealiady” przygotowywała się od momentu, kiedy zostali mistrzami województwa – Trenowaliśmy trzy razy w tygodniu. Wiele pomógł fakt, że w większości chłopcy, którzy reprezentowali naszą szkołę grają również w SPR Orzeł Przeworsk. Tak naprawdę, to pół drużyny, z którą zdobyliśmy Mistrzostwo Podkarpacia to maturzyści, którzy w kwietniu skończyli szkolę. Skład trzeba było zbudować w 50% od nowa. Udało się i jestem niesamowicie dumny z chłopaków. Mimo, iż IV miejsce jest tym najtrudniej przyjmowanym przez sportowców, to jestem bardzo zadowolony. Na tyle było nas stać, inni byli po prostu lepsi, o medale powalczymy w przyszłym roku- powiedział zadowolony trener i nauczyciel Wychowania fizycznego z ZSZ Waldemar Majba.

Reczna 001Udało się nam też porozmawiać z najlepszym strzelcem drużyny: Konradem Sołkiem(18l), niesamowicie skromny chłopak, który powiedział, że wywalczyli tyle ile mogliJa gram od 13 roku życia. Kolega wciągnął mnie w ręczną, teraz nie zamienił bym tego sportu na nic innego. W momencie kiedy odnosimy takie sukcesy chce się jeszcze bardziej, Wiem, że daliśmy z siebie wszystko i wyszło super. Naprawdę cieszymy się z tego IV miejsca, bo jednak to IV miejsce w Polsce. To ogromny sukces kolegów i trenera. Za to im dziękuję, To były naprawdę budujące i ważne zawody- powiedział Konrad Sołek.

Reczna 003

 

Młodzi mistrzowie, którzy mają zawojować świat sportu to: Jarosław Pieczek, Marek Zardzewiały, Robert Sowa, Konrad Sołek, Krzysztof Sołek, Jaromir Kotliński, Maciej Sekreta, Jakub Kozak, Jakub Piekło, Kamil Lasek, Michał Tonia, Rafał Macioszek oraz ich trener Waldemar Majba, który wiele już zawojował, teraz dba o to, by ci młodsi odnosili wielkie sukcesy. Tego też im życzymy!

Beata Olejarka


Reczna 002

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny