Powrót

Chcą od życia dużo więcej

Marzec 10, 2014

Jak w obecnych czasach radzą sobie najbardziej przedsiębiorcze panie? Czy ogranicza je fakt, że mieszkają w małym mieście? Jedna z naszych rozmówczyń odpowiedziała nam maksymą Margaret Thatcher, która brzmi: ?Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane ? powierz to mężczyźnie. Jeśli chcesz, by zostało zrobione ? powierz to kobiecie?.

przeworsk. Kobiety, które chca więcej bO 3973 znaków foto 1


Od zawsze kochałam sport

Irmina Jucha (24l)- Instruktor rekreacji ruchowej, specjalność fitness, oraz trener personalny w ?Siłowni Fitness dla Kobiet? Dziś jest szczęśliwą atletką propagującą sportowy styl życia wśród kobiet w Przeworsku. ? Od zawsze kochałam sport. Od najmłodszych lat brałam udział w wszystkich sportowych wydarzeniach w szkole. Szkoła średnia była już całkiem świadomym wyborem. Skończyłam LO o profilu sportowym i już wówczas wiedziałam, że chcę iść w tym kierunku. Zrobiłam kurs na instruktora fitness, potem sama dużo się kształciłam i doszkalałam. Od października planuję kolejne studia, które jeszcze bardziej pozwolą mi się rozwijać. Chciałabym pójść na dietetykę, by móc swoim klientkom i układać nie tylko program ćwiczeń, ale i dietę dostosowaną personalnie. Dzisiaj jestem szczęśliwą kobietę, realizuję się zawodowo, ale całkiem spełniona będę jak założę rodzinę i otworzę własny klub fitness, który zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów.przeworsk. Kobiety, które chca więcej bO 3973 znaków foto 2Musiałam zacząć od nowa

Aurelia Kubas(34l) ? kobieta wielu talentów, wielu umiejętności. Żyje według maksymy: ?Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki? i sama jest właśnie takim statkiem. Swoją przystań ma w domu, wśród najbliższych, którzy są jej największym szczęściem. Niestety nie zawsze w jej życiu było spokojnie i szczęśliwie: – Tak naprawdę to życie, pewne wydarzenia zweryfikowały to, gdzie w tym momencie się znajduję i jaką drogę obrałam. Choroba dziecka była momentem, który zburzył mój świat. Musiałam go zatem zacząć budować od nowa. ? buduje go do tej pory, niezmiennie idąc wytyczonymi przez siebie ścieżkami, dążąc do celu. Jej najnowszym celem jest otwarcie firmy zajmującej się drukiem na tekstyliach. Ukończyła co prawda socjologię, jednak nigdy nie wiązała swej przyszłości z tym zawodem i obecnie zajmuje się tworzeniem grafik na strony internetowe oraz do spotów reklamowych. Oprócz tego prowadzi lokalny portal, gdzie jest redaktorem naczelnym. Wolne chwile chętnie poświęca zagłębianiu się w metodę decoupage, dając przedmiotom drugie, piękniejsze życie. ? Kocham pracę z ludźmi i przede wszystkim dla ludzi. ? dlatego często bierze udział w charytatywnych działaniach, takich jak Festiwal Sztuk Ulicznych, który organizowała, Koło Fotograficzno-Filmowe, gdzie amatorsko grała w filmach krótkometrażowych, a także wiele innych akcji lokalnych.


przeworsk. Kobiety, które chca więcej bO 3973 znaków foto 3 ( zbiory własne)

Lubię dobrych ludzi

 

Bernadeta Dżugan (39l) Prezes Stowarzyszenia ?Razem dla Podkarpacia?, Wiceprezes Stowarzyszenia ?Teraz Kobiety?, w latach 2009-2012 PrzewodniczącaRady Osiedla nr 8 w Przeworsku oraz założycielka pierwszej strony internetowej Rady Osiedla. Laureatka Plebiscytu ?Kobieta Przedsiębiorcza 2009?, Członek Rady Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. Zaangażowana w działalność społeczno-zawodową kobiet z terenów wiejskich oraz z małych aglomeracji miejskich na poziomie lokalnym i regionalnym. Współorganizator konferencji ?Teraz Kobiety?, której główny celem jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości kobiet na obszarach wiejskich i w małych miastach a także promocja regionalnych produktów, które stać się mogą wizytówką regionu przeworskiego. Prywatnie-mężatka, mama 10 letniego Olafa od zawsze mieszkająca w Przeworsku. -Lubię dobrych ludzi, książki z polecenia, przyrodę podkarpacką, lokalny patriotyzm. Motto, którym się kieruję: ???nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia, kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno.? ks. Jan Twardowski.


Beata Olejarka


Artykuł ukazał się w Życiu Podkarpackim dnia 5 marca br.

http://www.zycie.pl/informacje/Przeworsk/1857,Kobiety-ktore-chca-wiecej.html

 


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab