Powrót

W ?Obstawie Prezydenta ? gra Przeworszczanin

Styczeń 3, 2014

Bogusław BODI Kłak klawiszowiec w ?Obstawa Prezydenta ?pochodzi z Przeworska. –Współpracuję z zespołem już ponad trzy lata. Brałem udział gościnnie w nagraniu szóstej płyty „O nic mnie nie pytaj” z 2010 roku i już z nimi zostałem . Od tego czasu występuje również na koncertach. Potem zaczęliśmy już wspólnie pracować nad materiałem na kolejną, siódmą płytę. No i efektem tego jest płyta „Siedem”. W zespole oficjalnie jestem od października 2013 roku.

przeworsk W Obstawie Prezydenta gra Przeworszczanin 3321 znaków foto 1

Obstawę można usłyszeć i zobaczyć w małych klubach muzycznych jaki i podczas dużych festiwali, na zlotach motocykli, imprezach plenerowych. 21.02.1014 nagrywają na żywo koncert w Radiu Rzeszów.
-Urodziłem się w Przeworsku i tutaj stawiałem pierwsze kroki w edukacji muzycznej. Najpierw w przeworskiej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w klasie akordeonu. Potem było Liceum Muzyczne w Rzeszowie, a następnie Akademia Muzyczne we Wrocławiu w klasie akordeonu. Równolegle z edukacją na akordeonie rozwijałem swoje umiejętności gry na fortepianie i pochodnych instrumentach klawiszowych. Dzisiaj wiem, że cała edukacja i miłość jaką włożyłem w muzykę opłaciła się– powiedział klawiszowiec znad Mleczki Bogusław Kłak.

Jazz, Blues i Rock

-Zawsze interesowała mnie muzyka rozrywkowa szczególnie z pogranicza jazzu- bluesa – rocka. Od ponad 15 lat mieszkam w Bolesławcu, gdzie pracuję jako nauczyciel gry na akordeonie, ale równolegle prowadzę aktywną działalność koncertową. Brałem udział w różnych projektach muzycznych, byłem współzałożycielem zespołu „59-700 Quintet” grającym muzykę fusion, miałem przyjemność zagrać w duecie ze znanym wrocławskim saksofonistą jazzowym Piotrem Baronem. Współpracowałem z Big – bandem El-Tur band z Elektrowni Turów z Bogatyni. Przez kilka lat prowadziłem zespół „Combo” działający przy PSM I stopnia w Bolesławcu. Pokochałem jazz, blues, gdyż te gatunki muzyki to w dużej mierze muzyka improwizowana, daje wykonawcy możliwość indywidualnego przekazu.


?Obstawa Prezydenta? jest wykonawcą hymnu dla WOŚP

Obstawa Prezydenta istnieje od 1986 roku i pochodzi z Bolesławca na Dolnym Śląsku. W styczniu 2013 roku ukazała się siódma płyta zatytułowana ?Siedem ? , krążek otrzymał wiele dobrych recenzji. Utwory z ?Siedem? można było usłyszeć w radiowej Trójce i Jedynce. Single ?Miłość bez granic” i drugi ?Idę po twych śladach” gościły w większości rozgłośni radiowych, również polonijnych. Znalazły się w licznych plebiscytach i były wysoko notowane na listach przebojów. Wcześniejsza płyta: ?O nic mnie nie pytaj?, była nominowana do nagrody Fryderyk 2010. W 1988 roku zespół zagrał w koncercie ?Debiuty? podczas opolskiego festiwalu. W 1989 roku zostali laureatem festiwalu w Jarocinie. Obstawa prezydenta jest autorem i wykonawcą hymnu WOŚP: ?Od rana wszystko wokół zwariowało?. Ponadto brali udział między innymi w festiwalach; ?Przystanek Woodstok? ?Rawa Blues?, ?Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla? Na koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też i piosenki takich artystów jak : Rolling Stones, Blues Brothers, Chuck Barry.


 

Beata Olejarka

klak

Bogusław Kłak, pseudonim artystyczny ?Bodi? oprócz muzyki jego wielką pasją są podróże. Bardzo często wraca do Przeworska, gdzie można go spotkać.  Artykuł ukazał się w Życiu Podkarpackim dnia 02 stycznia br.


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Frydrych Heron maszyny Kucab