Powrót

Spełniło się marzenie Szymka

Styczeń 9, 2014

MIKULICE: POWIAT PRZEWORSK: Fundacja spełniająca marzenia chorych dzieci przekazała zabawki dla Szymka z Mikulic

23 grudnia 2013 roku spełniły się marzenia czworga dzieci z Podkarpacia. Podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Gabrysia, Szymon, Marcin i Karol byli wśród ponad setki obdarowanych z Fundacji Dziecięca Fantazja, których marzenia stały się rzeczywistością w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Marzenia pomogła spełnić firma”WARAN” K.M.A.G. Żebrakowscy Spółka Jawna. Marzycielem z powiatu przeworskiego był niespełna 3-letni Szymon z Mikulic, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, pęcherzem neurogennym, niedowładem nóg i innymi wadami. Najbardziej na świecie Szymek chciałby zacząć chodzić, niestety nie jest to na razie możliwe. Czeka go wieloletnia i nie wiadomo jak skuteczna rehabilitacja na drodze do samodzielności. Drugim marzeniem Szymka była duża koparka na akumulator, którą mógłby sam prowadzić. Chłopiec uwielbia maszyny budowlane i samochody. Dlatego poza wymarzoną koparką, Szymonek dostał jeszcze super tor Hot Wheels i wiele innych samochodów, w tym zdalnie sterowany samochód terenowy, który sprawił mu wielką frajdę.


przeworsk Spełniło sie marzenie szymka B O 2212 znaków foto

Szymek oglądał zabawki z wielką radością. 

 

Jak dział fundacja

Fundacja ?Dziecięca Fantazja? jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej celem jest spełnianie najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Fundacja przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje– powiedziała nam Adrianna Wróbel koordynatorka projektów z Fundacji Dziecięce Marzenia.

Wszyscy mogą wesprzeć działalność fundacji przez wysłanie charytatywnego SMS o treści MARZENIE pod numer 7272. Koszt 2zł + vat. 2 zł z każdego smsa przekazane jest na działalność statutową fundacji, czyli spełnianie marzeń chorych dzieci.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Beata Olejarka


Artykuł ukazał się w Życiu Podkarpackim dnia 08 stycznia br.


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny