Powrót

Najmłodszy Polak w historii karate!

Styczeń 9, 2014

PRZEWORSK: Mistrz Polski karate pochodzi z Przeworska.

Karol Magura, osiemnastolatek, który 14 grudnia w Tarnowskich Górach, zdobył mistrzostwo Polski karate w grupie Młodzieżowców, na co dzień jest uczniem maturalnej klasy jarosławskiego Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

Od 9 lat jest moimi skrzydłami, to normalne, że jestem dumny z niego! Jest systematyczny i pracowity. Wkłada serce w to co robi. Na takich podopiecznych patrzy się nie z nadzieją, a z pewnością, że wniosą jeszcze coś wielkiego do polskiego sportu! Karol to najmłodszy Polak który zdobył czarny pas. Pierwszy Dan pojawił się na jego koncie jeszcze przed ukończeniem 18tego roku życia. W ubiegłym roku był Mistrzem Polski juniorów do lat 18, obecnie startował w kategorii starszej: Młodzieżowiec (18-21lat) jego sukces cieszy tym bardziej, iż pokonał chłopaków, którzy byli o dwa lata starsi od niego– powiedział sensei Mistrza Polski Dariusz Walas.

przeworsk.Najmłodszy Polak w historii karatye!B.O.2385znaków foto 1

-Zobaczymy, jak się potoczy wszystko, ale chcielibyśmy, żeby Karol w kwietniu stanął w finale Mistrzostw Polski Seniorów. Ma predyspozycje by i tam zwyciężyć– sensei Dariusz WalasMoją przygodę z karate zacząłem muzycznie. Jak miałam 8 lat rodzice zapisali mnie na gitarę, ale to był niewypał! Nie chciałem grać, więc musiałam znaleźć jakieś zastępstwo, żebym nie nudził się po szkole. Wybrałem karate. Na początku nie chciałem chodzić, rodzice mnie zmuszali. Dziś jestem im za to wdzięczny. Kocham karate i nie wiem jakby się potoczyło moje życie, gdyby nie sporty walki. Cieszę się, że rodzina jest ze mnie dumna, tata przywozi mnie na treningi-mam w nich oparcie.

Ten sukces dał mi wiele. Będę mógł jak w ubiegłym roku starać się o stypendium z Urzędu Marszałkowskiego. Takie gesty dodają skrzydeł, chęci i wiary w to, że to co robię jest czymś naprawdę wartościowym. Za stypendium będę mógł kupić np. dresy do ćwiczeń i dalej robić to co kocham? na trening poświęcam około 2-3 godzin dziennie karate , bieganie, pływanie, siłownia.

przeworsk.Najmłodszy Polak w historii karatye!B.O.2385znaków foto 2

Uroczystość wręczenia medali Mistrzostw Polski w Tarnowskich Górach.Czy mam jeszcze jakieś marzenia? Tak! Przede wszystkim sportowe- zostać mistrzem Polski Seniorów, potem może Europy? a prywatnie chciałbym jak najlepiej zdać maturę w 2014 roku i dostać się na studia, po których mógłbym pracować w służbach mundurowych– powiedział młody Mistrz Karol Magura.

 

Beata Olejarka

Artykuł ukazał się w Życiu Podkarpackim dnia 08 stycznia br.


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Heron maszyny Kucab