Powrót

Czy warto zbadać swój wiek biologiczny?

Grudzień 7, 2013

 

Badanie i ankieta przed nim to czas około 7 minut. Ten krótki czas może dać nam wiele do myślenia. Może to być motywacja by np. zmienić nawyki żywieniowe, czy rozpocząć aktywnie uprawiać jakiś sport?

Już po raz drugi w Przeworsku była możliwość przebadania swojego wieku biologicznego dzięki specjalistycznemu skanerowi. Jest to szybki, bezbolesny i nieinwazyjny pomiar wykonywany na skórze przedramienia, który zapewnia odczyt w zaledwie kilka minut. Postanowiliśmy dla naszych czytelników przetestować owo urządzenie i sprawdzić co naprawdę daje takie badanie. Wchodząc do salonu, gdzie przez cały dzień przeprowadzana jest akcja witamy się z dwoma pracownikami Markiem i Mariuszem. Mężczyźni od początku żywo opowiadają o zaletach promowanego produktu.

Twój wiek biologiczny TruAGE powie Ci jaki jest poziom związków AGE w Twoim organizmie. Wiedza ta jest jest równie ważna jak znajomość wagi, ciśnienia krwi oraz poziomu cholesterolu. Skaner TruAGE jest opatentowanym urządzeniem, jednym z 4 w Polsce, które mierzy poziom AGE w naszej skórze z taką samą dokładnością jak badanie krwi– mówił nam Marek.

Ale to jego opinia, my musimy sami dotknąć tego, żeby uwierzyć. Na początek Mariusz przeprowadza ankietę. Pyta o rzeczy wydawać by się mogło banalne, czy dobrze sypiamy, czy mamy stresującą pracę, używki, ilość zjadanych słodyczy i wypijanego alkoholu. Dobrze jest podać informacje zgodne z prawdą, to na pewno pomoże w prawidłowej interpretacji wyniku.

Badanie

Podczas badania mężczyźni opowiadają historie ludzi, którzy często przychodzą do nich i jak poszczególne osoby reagują na wyniki. Jednych wynik mniejszy niż ich właściwy cieszy, tych drugich, których jest niestety więcej cieszy mniej? Mariusz opowiada, że ludzie najbardziej boja się, że im wykaże że biologicznie ich serce, płuca, skóra, organizm mają 70 lat. Mężczyźni na specjalnym druku wskazują nam nasz wynik AGE zaznaczając w odpowiednim polu ( na kolorze, gdzie czerwony to wynik powyżej średniej, żółty to średnia, a zielony poniżej średniej). Wielu ludzi w wynik nie wierzy. Ale warto zastanowić się nad tym, by może to była motywacja, by rozpocząć zdrowszy tryb życia, to na pewno nam pomoże, nie zaszkodzi- niezależnie od tego jaki wynik otrzymamy.

Beata Olejarka


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Kucab Heron maszyny